Practicar este verbo
Infinitivomoure
Gerundiomovent
Participiomogut, moguda, moguts, mogudes

Modo indicativo

Presente

jomoc
tumous
ell, ella, vostèmou
nosaltresmovem
vosaltresmoveu
ells, elles, vostèsmouen

Imperfecto

jomovia
tumovies
ell, ella, vostèmovia
nosaltresmovíem
vosaltresmovíeu
ells, elles, vostèsmovien

Pasado simple

jomoguí
tumogueres
ell, ella, vostèmogué
nosaltresmoguérem
vosaltresmoguéreu
ells, elles, vostèsmogueren

Pasado perifrástico

jovaig moure
tuvas (vares) moure
ell, ella, vostèva moure
nosaltresvam (vàrem) moure
vosaltresvau (vàreu) moure
ells, elles, vostèsvan (varen) moure

Futuro

jomouré
tumouràs
ell, ella, vostèmourà
nosaltresmourem
vosaltresmoureu
ells, elles, vostèsmouran

Perfecto

johe mogut
tuhas mogut
ell, ella, vostèha mogut
nosaltreshem (havem) mogut
vosaltresheu (haveu) mogut
ells, elles, vostèshan mogut

Pluscuamperfecto

johavia mogut
tuhavies mogut
ell, ella, vostèhavia mogut
nosaltreshavíem mogut
vosaltreshavíeu mogut
ells, elles, vostèshavien mogut

Pasado anterior

johaguí mogut
tuhagueres mogut
ell, ella, vostèhagué mogut
nosaltreshaguérem mogut
vosaltreshaguéreu mogut
ells, elles, vostèshagueren mogut

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver mogut
tuvas (vares) haver mogut
ell, ella, vostèva haver mogut
nosaltresvam (vàrem) haver mogut
vosaltresvau (vàreu) haver mogut
ells, elles, vostèsvan (varen) haver mogut

Futuro perfecto

johauré mogut
tuhauràs mogut
ell, ella, vostèhaurà mogut
nosaltreshaurem mogut
vosaltreshaureu mogut
ells, elles, vostèshauran mogut

Modo subjuntivo

Presente

jomogui
tumoguis
ell, ella, vostèmogui
nosaltresmoguem
vosaltresmogueu
ells, elles, vostèsmoguin

Imperfecto

jomogués
tumoguessis
ell, ella, vostèmogués
nosaltresmoguéssim
vosaltresmoguéssiu
ells, elles, vostèsmoguessin

Perfecto

johagi mogut
tuhagis mogut
ell, ella, vostèhagi mogut
nosaltreshàgim mogut
vosaltreshàgiu mogut
ells, elles, vostèshagin mogut

Pluscuamperfecto

johagués mogut
tuhaguessis mogut
ell, ella, vostèhagués mogut
nosaltreshaguéssim mogut
vosaltreshaguéssiu mogut
ells, elles, vostèshaguessin mogut

Modo condicional

Condicional

jomouria
tumouries
ell, ella, vostèmouria
nosaltresmouríem
vosaltresmouríeu
ells, elles, vostèsmourien

Condicional perfecto

johauria (haguera) mogut
tuhauries (hagueres) mogut
ell, ella, vostèhauria (haguera) mogut
nosaltreshauríem (haguérem) mogut
vosaltreshauríeu (haguéreu) mogut
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) mogut

Modo imperativo

(tu)mou
(vostè)mogui
(nosaltres)moguem
(vosaltres)moveu
(vostès)moguin

Traducciones

alemán
bewegen
inglés
to move
español
mover
francés
déplacer, mouvoir
italiano
muovere
neerlandés
bewegen, verplaatsen
portugués
mover