Practicar este verbo
Infinitivomenjar-se
Gerundiomenjant-se
Participiomenjat, menjada, menjats, menjades

Modo indicativo

Presente

emmenjo
etmenges
esmenja
ensmengem
usmengeu
esmengen

Imperfecto

emmenjava
etmenjaves
esmenjava
ensmenjàvem
usmenjàveu
esmenjaven

Pasado simple

emmengí
etmenjares
esmenjà
ensmenjàrem
usmenjàreu
esmenjaren

Pasado perifrástico

emvaig menjar
etvas (vares) menjar
esva menjar
ensvam (vàrem) menjar
usvau (vàreu) menjar
esvan (varen) menjar

Futuro

emmenjaré
etmenjaràs
esmenjarà
ensmenjarem
usmenjareu
esmenjaran

Perfecto

m'he menjat
t'has menjat
s'ha menjat
enshem (havem) menjat
usheu (haveu) menjat
s'han menjat

Pluscuamperfecto

m'havia menjat
t'havies menjat
s'havia menjat
enshavíem menjat
ushavíeu menjat
s'havien menjat

Pasado anterior

m'haguí menjat
t'hagueres menjat
s'hagué menjat
enshaguérem menjat
ushaguéreu menjat
s'hagueren menjat

Pasado anterior perifrástico

emvaig haver menjat
etvas (vares) haver menjat
esva haver menjat
ensvam (vàrem) haver menjat
usvau (vàreu) haver menjat
esvan (varen) haver menjat

Futuro perfecto

m'hauré menjat
t'hauràs menjat
s'haurà menjat
enshaurem menjat
ushaureu menjat
s'hauran menjat

Modo subjuntivo

Presente

emmengi
etmengis
esmengi
ensmengem
usmengeu
esmengin

Imperfecto

emmengés
etmengessis
esmengés
ensmengéssim
usmengéssiu
esmengessin

Perfecto

m'hagi menjat
t'hagis menjat
s'hagi menjat
enshàgim menjat
ushàgiu menjat
s'hagin menjat

Pluscuamperfecto

m'hagués menjat
t'haguessis menjat
s'hagués menjat
enshaguéssim menjat
ushaguéssiu menjat
s'haguessin menjat

Modo condicional

Condicional

emmenjaria
etmenjaries
esmenjaria
ensmenjaríem
usmenjaríeu
esmenjarien

Condicional perfecto

m'hauria (haguera) menjat
t'hauries (hagueres) menjat
s'hauria (haguera) menjat
enshauríem (haguérem) menjat
ushauríeu (haguéreu) menjat
s'haurien (hagueren) menjat

Modo imperativo

(et)menja't
(es)mengi's
(ens)mengem-nos
(us)mengeu-vos
(es)mengin-se

Traducciones

inglés
to eat, to eat up
español
comerse
francés
bouffer, manger
italiano
mangiare, mangiarsi
neerlandés
eten, opeten