Infinitiu menjar-se
Gerundi menjant-se
Participi menjat

Mode indicatiu

Present

emmenjo
etmenges
esmenja
ensmengem
usmengeu
esmengen

Imperfet

emmenjava
etmenjaves
esmenjava
ensmenjàvem
usmenjàveu
esmenjaven

Passat simple

emmengí
etmenjares
esmenjà
ensmenjàrem
usmenjàreu
esmenjaren

Futur

emmenjaré
etmenjaràs
esmenjarà
ensmenjarem
usmenjareu
esmenjaran

Mode subjuntiu

Present

emmengi
etmengis
esmengi
ensmengem
usmengeu
esmengin

Imperfet

emmengés
etmengessis
esmengés
ensmengéssim
usmengéssiu
esmengessin

Mode condicional

emmenjaria
etmenjaries
esmenjaria
ensmenjaríem
usmenjaríeu
esmenjarien

Mode imperatiu

(et)menja't
(es)mengi's
(ens)mengem-nos
(us)mengeu-vos
(es)mengin-se

Traduccions

anglès
to eat; to eat up
castellà
comerse
francès
bouffer; manger
neerlandès
eten; opeten