Infinitifreeixir
Participe présentreeixint
Participe passéreeixit

Mode indicatif

Présent

joreïxo
tureïxes
ell, ella, vostèreïx
nosaltresreeixim
vosaltresreeixiu
ells, elles, vostèsreïxen

Imparfait

joreeixia
tureeixies
ell, ella, vostèreeixia
nosaltresreeixíem
vosaltresreeixíeu
ells, elles, vostèsreeixien

Passé simple

joreïsquí
tureïsqueres
ell, ella, vostèreïsqué
nosaltresreïsquérem
vosaltresreïsquéreu
ells, elles, vostèsreïsqueren

Futur

joreeixiré
tureeixiràs
ell, ella, vostèreeixirà
nosaltresreeixirem
vosaltresreeixireu
ells, elles, vostèsreeixiran

Mode subjonctif

Présent

joreïxi
tureïxis
ell, ella, vostèreïxi
nosaltresreeixim
vosaltresreeixiu
ells, elles, vostèsreïxin

Imparfait

joreeixís
tureeixissis
ell, ella, vostèreeixís
nosaltresreeixíssim
vosaltresreeixíssiu
ells, elles, vostèsreeixissin

Mode conditionnel

joreeixiria
tureeixiries
ell, ella, vostèreeixiria
nosaltresreeixiríem
vosaltresreeixiríeu
ells, elles, vostèsreeixirien

Mode impératif

(tu)reïx
(vostè)reïxi
(nosaltres)reeixim
(vosaltres)reeixiu
(vostès)reïxin

Traductions

allemand
gelingen; glücken
anglais
to succeed
espagnol
salir bien
français
avoir du succès; réussir
néerlandais
lukken; slagen; succes hebben