Infinitiu acreditar
Gerundi acreditant
Participi acreditat

Mode indicatiu

Present

joacredito
tuacredites
ell, ella, vostèacredita
nosaltresacreditem
vosaltresacrediteu
ells, elles, vostèsacrediten

Imperfet

joacreditava
tuacreditaves
ell, ella, vostèacreditava
nosaltresacreditàvem
vosaltresacreditàveu
ells, elles, vostèsacreditaven

Passat simple

joacredití
tuacreditares
ell, ella, vostèacredità
nosaltresacreditàrem
vosaltresacreditàreu
ells, elles, vostèsacreditaren

Futur

joacreditaré
tuacreditaràs
ell, ella, vostèacreditarà
nosaltresacreditarem
vosaltresacreditareu
ells, elles, vostèsacreditaran

Mode subjuntiu

Present

joacrediti
tuacreditis
ell, ella, vostèacrediti
nosaltresacreditem
vosaltresacrediteu
ells, elles, vostèsacreditin

Imperfet

joacredités
tuacreditessis
ell, ella, vostèacredités
nosaltresacreditéssim
vosaltresacreditéssiu
ells, elles, vostèsacreditessin

Mode condicional

joacreditaria
tuacreditaries
ell, ella, vostèacreditaria
nosaltresacreditaríem
vosaltresacreditaríeu
ells, elles, vostèsacreditarien

Mode imperatiu

(tu)acredita
(vostè)acrediti
(nosaltres)acreditem
(vosaltres)acrediteu
(vostès)acreditin

Traduccions

alemany
akkreditieren
anglès
to authorise
castellà
acreditar
francès
accréditer
italià
accreditare
neerlandès
accrediteren
portuguès
acreditar