Infinitiu riure's
Gerundi rient-se
Participi rigut

Mode indicatiu

Present

emric
etrius
esriu
ensriem
usrieu
esriuen

Imperfet

emreia
etreies
esreia
ensrèiem
usrèieu
esreien

Passat simple

emriguí
etrigueres
esrigué
ensriguérem
usriguéreu
esrigueren

Futur

emriuré
etriuràs
esriurà
ensriurem
usriureu
esriuran

Mode subjuntiu

Present

emrigui
etriguis
esrigui
ensriguem
usrigueu
esriguin

Imperfet

emrigués
etriguessis
esrigués
ensriguéssim
usriguéssiu
esriguessin

Mode condicional

emriuria
etriuries
esriuria
ensriuríem
usriuríeu
esriurien

Mode imperatiu

(et)riu-te
(es)rigui's
(ens)riguem-nos
(us)rieu-vos
(es)riguin-se