Infinitiu falcejar
Gerundi falcejant
Participi falcejat

Mode indicatiu

Present

jofalcejo
tufalceges
ell, ella, vostèfalceja
nosaltresfalcegem
vosaltresfalcegeu
ells, elles, vostèsfalcegen

Imperfet

jofalcejava
tufalcejaves
ell, ella, vostèfalcejava
nosaltresfalcejàvem
vosaltresfalcejàveu
ells, elles, vostèsfalcejaven

Passat simple

jofalcegí
tufalcejares
ell, ella, vostèfalcejà
nosaltresfalcejàrem
vosaltresfalcejàreu
ells, elles, vostèsfalcejaren

Futur

jofalcejaré
tufalcejaràs
ell, ella, vostèfalcejarà
nosaltresfalcejarem
vosaltresfalcejareu
ells, elles, vostèsfalcejaran

Mode subjuntiu

Present

jofalcegi
tufalcegis
ell, ella, vostèfalcegi
nosaltresfalcegem
vosaltresfalcegeu
ells, elles, vostèsfalcegin

Imperfet

jofalcegés
tufalcegessis
ell, ella, vostèfalcegés
nosaltresfalcegéssim
vosaltresfalcegéssiu
ells, elles, vostèsfalcegessin

Mode condicional

jofalcejaria
tufalcejaries
ell, ella, vostèfalcejaria
nosaltresfalcejaríem
vosaltresfalcejaríeu
ells, elles, vostèsfalcejarien

Mode imperatiu

(tu)falceja
(vostè)falcegi
(nosaltres)falcegem
(vosaltres)falcegeu
(vostès)falcegin

Traduccions

francès
faucher
italià
falciare