Infinitiu facturar
Gerundi facturant
Participi facturat

Mode indicatiu

Present

jofacturo
tufactures
ell, ella, vostèfactura
nosaltresfacturem
vosaltresfactureu
ells, elles, vostèsfacturen

Imperfet

jofacturava
tufacturaves
ell, ella, vostèfacturava
nosaltresfacturàvem
vosaltresfacturàveu
ells, elles, vostèsfacturaven

Passat simple

jofacturí
tufacturares
ell, ella, vostèfacturà
nosaltresfacturàrem
vosaltresfacturàreu
ells, elles, vostèsfacturaren

Futur

jofacturaré
tufacturaràs
ell, ella, vostèfacturarà
nosaltresfacturarem
vosaltresfacturareu
ells, elles, vostèsfacturaran

Mode subjuntiu

Present

jofacturi
tufacturis
ell, ella, vostèfacturi
nosaltresfacturem
vosaltresfactureu
ells, elles, vostèsfacturin

Imperfet

jofacturés
tufacturessis
ell, ella, vostèfacturés
nosaltresfacturéssim
vosaltresfacturéssiu
ells, elles, vostèsfacturessin

Mode condicional

jofacturaria
tufacturaries
ell, ella, vostèfacturaria
nosaltresfacturaríem
vosaltresfacturaríeu
ells, elles, vostèsfacturarien

Mode imperatiu

(tu)factura
(vostè)facturi
(nosaltres)facturem
(vosaltres)factureu
(vostès)facturin

Traduccions

anglès
to bill; to invoice
castellà
facturar
francès
facturer
italià
fatturare
neerlandès
factureren
portuguès
faturar