Infinitivo formular
Gerundio formulant
Participio formulat

Modo indicativo

Presente

joformulo
tuformules
ell, ella, vostèformula
nosaltresformulem
vosaltresformuleu
ells, elles, vostèsformulen

Imperfect

joformulava
tuformulaves
ell, ella, vostèformulava
nosaltresformulàvem
vosaltresformulàveu
ells, elles, vostèsformulaven

Pretérito perfecto simple

joformulí
tuformulares
ell, ella, vostèformulà
nosaltresformulàrem
vosaltresformulàreu
ells, elles, vostèsformularen

Futuro

joformularé
tuformularàs
ell, ella, vostèformularà
nosaltresformularem
vosaltresformulareu
ells, elles, vostèsformularan

Modo subjuntivo

Presente

joformuli
tuformulis
ell, ella, vostèformuli
nosaltresformulem
vosaltresformuleu
ells, elles, vostèsformulin

Imperfect

joformulés
tuformulessis
ell, ella, vostèformulés
nosaltresformuléssim
vosaltresformuléssiu
ells, elles, vostèsformulessin

Modo condicional

joformularia
tuformularies
ell, ella, vostèformularia
nosaltresformularíem
vosaltresformularíeu
ells, elles, vostèsformularien

Modo imperativo

(tu)formula
(vostè)formuli
(nosaltres)formulem
(vosaltres)formuleu
(vostès)formulin

Traducciones

inglés
to formulate
español
formular
francés
formuler
italiano
formulare
neerlandés
formuleren
portugués
formular