Infinitifformular
Participe présentformulant
Participe passéformulat, formulada, formulats, formulades

Mode indicatif

Présent

joformulo
tuformules
ell, ella, vostèformula
nosaltresformulem
vosaltresformuleu
ells, elles, vostèsformulen

Imparfait

joformulava
tuformulaves
ell, ella, vostèformulava
nosaltresformulàvem
vosaltresformulàveu
ells, elles, vostèsformulaven

Passé simple

joformulí
tuformulares
ell, ella, vostèformulà
nosaltresformulàrem
vosaltresformulàreu
ells, elles, vostèsformularen

Futur

joformularé
tuformularàs
ell, ella, vostèformularà
nosaltresformularem
vosaltresformulareu
ells, elles, vostèsformularan

Mode subjonctif

Présent

joformuli
tuformulis
ell, ella, vostèformuli
nosaltresformulem
vosaltresformuleu
ells, elles, vostèsformulin

Imparfait

joformulés
tuformulessis
ell, ella, vostèformulés
nosaltresformuléssim
vosaltresformuléssiu
ells, elles, vostèsformulessin

Mode conditionnel

joformularia
tuformularies
ell, ella, vostèformularia
nosaltresformularíem
vosaltresformularíeu
ells, elles, vostèsformularien

Mode impératif

(tu)formula
(vostè)formuli
(nosaltres)formulem
(vosaltres)formuleu
(vostès)formulin

Traductions

anglais
to formulate
espagnol
formular
français
formuler
italiain
formulare
néerlandais
formuleren
portugais
formular