Practicar este verbo
Infinitivomiolar
Gerundiomiolant
Participiomiolat, miolada, miolats, miolades

Modo indicativo

Presente

jomiolo
tumioles
ell, ella, vostèmiola
nosaltresmiolem
vosaltresmioleu
ells, elles, vostèsmiolen

Imperfecto

jomiolava
tumiolaves
ell, ella, vostèmiolava
nosaltresmiolàvem
vosaltresmiolàveu
ells, elles, vostèsmiolaven

Pasado simple

jomiolí
tumiolares
ell, ella, vostèmiolà
nosaltresmiolàrem
vosaltresmiolàreu
ells, elles, vostèsmiolaren

Pasado perifrástico

jovaig miolar
tuvas (vares) miolar
ell, ella, vostèva miolar
nosaltresvam (vàrem) miolar
vosaltresvau (vàreu) miolar
ells, elles, vostèsvan (varen) miolar

Futuro

jomiolaré
tumiolaràs
ell, ella, vostèmiolarà
nosaltresmiolarem
vosaltresmiolareu
ells, elles, vostèsmiolaran

Perfecto

johe miolat
tuhas miolat
ell, ella, vostèha miolat
nosaltreshem (havem) miolat
vosaltresheu (haveu) miolat
ells, elles, vostèshan miolat

Pluscuamperfecto

johavia miolat
tuhavies miolat
ell, ella, vostèhavia miolat
nosaltreshavíem miolat
vosaltreshavíeu miolat
ells, elles, vostèshavien miolat

Pasado anterior

johaguí miolat
tuhagueres miolat
ell, ella, vostèhagué miolat
nosaltreshaguérem miolat
vosaltreshaguéreu miolat
ells, elles, vostèshagueren miolat

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver miolat
tuvas (vares) haver miolat
ell, ella, vostèva haver miolat
nosaltresvam (vàrem) haver miolat
vosaltresvau (vàreu) haver miolat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver miolat

Futuro perfecto

johauré miolat
tuhauràs miolat
ell, ella, vostèhaurà miolat
nosaltreshaurem miolat
vosaltreshaureu miolat
ells, elles, vostèshauran miolat

Modo subjuntivo

Presente

jomioli
tumiolis
ell, ella, vostèmioli
nosaltresmiolem
vosaltresmioleu
ells, elles, vostèsmiolin

Imperfecto

jomiolés
tumiolessis
ell, ella, vostèmiolés
nosaltresmioléssim
vosaltresmioléssiu
ells, elles, vostèsmiolessin

Perfecto

johagi miolat
tuhagis miolat
ell, ella, vostèhagi miolat
nosaltreshàgim miolat
vosaltreshàgiu miolat
ells, elles, vostèshagin miolat

Pluscuamperfecto

johagués miolat
tuhaguessis miolat
ell, ella, vostèhagués miolat
nosaltreshaguéssim miolat
vosaltreshaguéssiu miolat
ells, elles, vostèshaguessin miolat

Modo condicional

Condicional

jomiolaria
tumiolaries
ell, ella, vostèmiolaria
nosaltresmiolaríem
vosaltresmiolaríeu
ells, elles, vostèsmiolarien

Condicional perfecto

johauria (haguera) miolat
tuhauries (hagueres) miolat
ell, ella, vostèhauria (haguera) miolat
nosaltreshauríem (haguérem) miolat
vosaltreshauríeu (haguéreu) miolat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) miolat

Modo imperativo

(tu)miola
(vostè)mioli
(nosaltres)miolem
(vosaltres)mioleu
(vostès)miolin

Traducciones

alemán
maunzen, miauen
inglés
to meow
español
maullar
francés
miauler
italiano
miagolare
neerlandés
mauwen, miauwen
portugués
miar