Infinitivomiolar
Gerundiomiolant
Participiomiolat, miolada, miolats, miolades

Modo indicativo

Presente

jomiolo
tumioles
ell, ella, vostèmiola
nosaltresmiolem
vosaltresmioleu
ells, elles, vostèsmiolen

Imperfect

jomiolava
tumiolaves
ell, ella, vostèmiolava
nosaltresmiolàvem
vosaltresmiolàveu
ells, elles, vostèsmiolaven

Pretérito perfecto simple

jomiolí
tumiolares
ell, ella, vostèmiolà
nosaltresmiolàrem
vosaltresmiolàreu
ells, elles, vostèsmiolaren

Futuro

jomiolaré
tumiolaràs
ell, ella, vostèmiolarà
nosaltresmiolarem
vosaltresmiolareu
ells, elles, vostèsmiolaran

Modo subjuntivo

Presente

jomioli
tumiolis
ell, ella, vostèmioli
nosaltresmiolem
vosaltresmioleu
ells, elles, vostèsmiolin

Imperfect

jomiolés
tumiolessis
ell, ella, vostèmiolés
nosaltresmioléssim
vosaltresmioléssiu
ells, elles, vostèsmiolessin

Modo condicional

jomiolaria
tumiolaries
ell, ella, vostèmiolaria
nosaltresmiolaríem
vosaltresmiolaríeu
ells, elles, vostèsmiolarien

Modo imperativo

(tu)miola
(vostè)mioli
(nosaltres)miolem
(vosaltres)mioleu
(vostès)miolin

Traducciones

alemán
maunzen; miauen
inglés
to meow
español
maullar
francés
miauler
italiano
miagolare
neerlandés
mauwen; miauwen
portugués
miar