Practicar este verbo
Infinitivomultiplicar
Gerundiomultiplicant
Participiomultiplicat, multiplicada, multiplicats, multiplicades

Modo indicativo

Presente

jomultiplico
tumultipliques
ell, ella, vostèmultiplica
nosaltresmultipliquem
vosaltresmultipliqueu
ells, elles, vostèsmultipliquen

Imperfecto

jomultiplicava
tumultiplicaves
ell, ella, vostèmultiplicava
nosaltresmultiplicàvem
vosaltresmultiplicàveu
ells, elles, vostèsmultiplicaven

Pasado simple

jomultipliquí
tumultiplicares
ell, ella, vostèmultiplicà
nosaltresmultiplicàrem
vosaltresmultiplicàreu
ells, elles, vostèsmultiplicaren

Pasado perifrástico

jovaig multiplicar
tuvas (vares) multiplicar
ell, ella, vostèva multiplicar
nosaltresvam (vàrem) multiplicar
vosaltresvau (vàreu) multiplicar
ells, elles, vostèsvan (varen) multiplicar

Futuro

jomultiplicaré
tumultiplicaràs
ell, ella, vostèmultiplicarà
nosaltresmultiplicarem
vosaltresmultiplicareu
ells, elles, vostèsmultiplicaran

Perfecto

johe multiplicat
tuhas multiplicat
ell, ella, vostèha multiplicat
nosaltreshem (havem) multiplicat
vosaltresheu (haveu) multiplicat
ells, elles, vostèshan multiplicat

Pluscuamperfecto

johavia multiplicat
tuhavies multiplicat
ell, ella, vostèhavia multiplicat
nosaltreshavíem multiplicat
vosaltreshavíeu multiplicat
ells, elles, vostèshavien multiplicat

Pasado anterior

johaguí multiplicat
tuhagueres multiplicat
ell, ella, vostèhagué multiplicat
nosaltreshaguérem multiplicat
vosaltreshaguéreu multiplicat
ells, elles, vostèshagueren multiplicat

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver multiplicat
tuvas (vares) haver multiplicat
ell, ella, vostèva haver multiplicat
nosaltresvam (vàrem) haver multiplicat
vosaltresvau (vàreu) haver multiplicat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver multiplicat

Futuro perfecto

johauré multiplicat
tuhauràs multiplicat
ell, ella, vostèhaurà multiplicat
nosaltreshaurem multiplicat
vosaltreshaureu multiplicat
ells, elles, vostèshauran multiplicat

Modo subjuntivo

Presente

jomultipliqui
tumultipliquis
ell, ella, vostèmultipliqui
nosaltresmultipliquem
vosaltresmultipliqueu
ells, elles, vostèsmultipliquin

Imperfecto

jomultipliqués
tumultipliquessis
ell, ella, vostèmultipliqués
nosaltresmultipliquéssim
vosaltresmultipliquéssiu
ells, elles, vostèsmultipliquessin

Perfecto

johagi multiplicat
tuhagis multiplicat
ell, ella, vostèhagi multiplicat
nosaltreshàgim multiplicat
vosaltreshàgiu multiplicat
ells, elles, vostèshagin multiplicat

Pluscuamperfecto

johagués multiplicat
tuhaguessis multiplicat
ell, ella, vostèhagués multiplicat
nosaltreshaguéssim multiplicat
vosaltreshaguéssiu multiplicat
ells, elles, vostèshaguessin multiplicat

Modo condicional

Condicional

jomultiplicaria
tumultiplicaries
ell, ella, vostèmultiplicaria
nosaltresmultiplicaríem
vosaltresmultiplicaríeu
ells, elles, vostèsmultiplicarien

Condicional perfecto

johauria (haguera) multiplicat
tuhauries (hagueres) multiplicat
ell, ella, vostèhauria (haguera) multiplicat
nosaltreshauríem (haguérem) multiplicat
vosaltreshauríeu (haguéreu) multiplicat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) multiplicat

Modo imperativo

(tu)multiplica
(vostè)multipliqui
(nosaltres)multipliquem
(vosaltres)multipliqueu
(vostès)multipliquin

Traducciones

alemán
multiplizieren, vervielfachen
inglés
to multiply
español
multiplicar
francés
multiplier
italiano
moltiplicare
neerlandés
multipliceren, vermenigvuldigen
portugués
multiplicar