Infinitiu multiplicar
Gerundi multiplicant
Participi multiplicat

Mode indicatiu

Present

jomultiplico
tumultipliques
ell, ella, vostèmultiplica
nosaltresmultipliquem
vosaltresmultipliqueu
ells, elles, vostèsmultipliquen

Imperfet

jomultiplicava
tumultiplicaves
ell, ella, vostèmultiplicava
nosaltresmultiplicàvem
vosaltresmultiplicàveu
ells, elles, vostèsmultiplicaven

Passat simple

jomultipliquí
tumultiplicares
ell, ella, vostèmultiplicà
nosaltresmultiplicàrem
vosaltresmultiplicàreu
ells, elles, vostèsmultiplicaren

Futur

jomultiplicaré
tumultiplicaràs
ell, ella, vostèmultiplicarà
nosaltresmultiplicarem
vosaltresmultiplicareu
ells, elles, vostèsmultiplicaran

Mode subjuntiu

Present

jomultipliqui
tumultipliquis
ell, ella, vostèmultipliqui
nosaltresmultipliquem
vosaltresmultipliqueu
ells, elles, vostèsmultipliquin

Imperfet

jomultipliqués
tumultipliquessis
ell, ella, vostèmultipliqués
nosaltresmultipliquéssim
vosaltresmultipliquéssiu
ells, elles, vostèsmultipliquessin

Mode condicional

jomultiplicaria
tumultiplicaries
ell, ella, vostèmultiplicaria
nosaltresmultiplicaríem
vosaltresmultiplicaríeu
ells, elles, vostèsmultiplicarien

Mode imperatiu

(tu)multiplica
(vostè)multipliqui
(nosaltres)multipliquem
(vosaltres)multipliqueu
(vostès)multipliquin

Traduccions

alemany
multiplizieren; vervielfachen
anglès
to multiply
castellà
multiplicar
francès
multiplier
italià
moltiplicare
neerlandès
multipliceren; vermenigvuldigen
portuguès
multiplicar