Infinitivogarlar
Gerundiogarlant
Participiogarlat

Modo indicativo

Presente

jogarlo
tugarles
ell, ella, vostègarla
nosaltresgarlem
vosaltresgarleu
ells, elles, vostèsgarlen

Imperfect

jogarlava
tugarlaves
ell, ella, vostègarlava
nosaltresgarlàvem
vosaltresgarlàveu
ells, elles, vostèsgarlaven

Pretérito perfecto simple

jogarlí
tugarlares
ell, ella, vostègarlà
nosaltresgarlàrem
vosaltresgarlàreu
ells, elles, vostèsgarlaren

Futuro

jogarlaré
tugarlaràs
ell, ella, vostègarlarà
nosaltresgarlarem
vosaltresgarlareu
ells, elles, vostèsgarlaran

Modo subjuntivo

Presente

jogarli
tugarlis
ell, ella, vostègarli
nosaltresgarlem
vosaltresgarleu
ells, elles, vostèsgarlin

Imperfect

jogarlés
tugarlessis
ell, ella, vostègarlés
nosaltresgarléssim
vosaltresgarléssiu
ells, elles, vostèsgarlessin

Modo condicional

jogarlaria
tugarlaries
ell, ella, vostègarlaria
nosaltresgarlaríem
vosaltresgarlaríeu
ells, elles, vostèsgarlarien

Modo imperativo

(tu)garla
(vostè)garli
(nosaltres)garlem
(vosaltres)garleu
(vostès)garlin

Traducciones

inglés
to chat; to chatter
español
charlar
francés
bavarder