Infinitifgarlar
Participe présentgarlant
Participe passégarlat, garlada, garlats, garlades

Mode indicatif

Présent

jogarlo
tugarles
ell, ella, vostègarla
nosaltresgarlem
vosaltresgarleu
ells, elles, vostèsgarlen

Imparfait

jogarlava
tugarlaves
ell, ella, vostègarlava
nosaltresgarlàvem
vosaltresgarlàveu
ells, elles, vostèsgarlaven

Passé simple

jogarlí
tugarlares
ell, ella, vostègarlà
nosaltresgarlàrem
vosaltresgarlàreu
ells, elles, vostèsgarlaren

Futur

jogarlaré
tugarlaràs
ell, ella, vostègarlarà
nosaltresgarlarem
vosaltresgarlareu
ells, elles, vostèsgarlaran

Mode subjonctif

Présent

jogarli
tugarlis
ell, ella, vostègarli
nosaltresgarlem
vosaltresgarleu
ells, elles, vostèsgarlin

Imparfait

jogarlés
tugarlessis
ell, ella, vostègarlés
nosaltresgarléssim
vosaltresgarléssiu
ells, elles, vostèsgarlessin

Mode conditionnel

jogarlaria
tugarlaries
ell, ella, vostègarlaria
nosaltresgarlaríem
vosaltresgarlaríeu
ells, elles, vostèsgarlarien

Mode impératif

(tu)garla
(vostè)garli
(nosaltres)garlem
(vosaltres)garleu
(vostès)garlin

Traductions

anglais
to chat; to chatter
espagnol
charlar
français
bavarder