Infinitiu garlar
Gerundi garlant
Participi garlat

Mode indicatiu

Present

jogarlo
tugarles
ell, ella, vostègarla
nosaltresgarlem
vosaltresgarleu
ells, elles, vostèsgarlen

Imperfet

jogarlava
tugarlaves
ell, ella, vostègarlava
nosaltresgarlàvem
vosaltresgarlàveu
ells, elles, vostèsgarlaven

Passat simple

jogarlí
tugarlares
ell, ella, vostègarlà
nosaltresgarlàrem
vosaltresgarlàreu
ells, elles, vostèsgarlaren

Futur

jogarlaré
tugarlaràs
ell, ella, vostègarlarà
nosaltresgarlarem
vosaltresgarlareu
ells, elles, vostèsgarlaran

Mode subjuntiu

Present

jogarli
tugarlis
ell, ella, vostègarli
nosaltresgarlem
vosaltresgarleu
ells, elles, vostèsgarlin

Imperfet

jogarlés
tugarlessis
ell, ella, vostègarlés
nosaltresgarléssim
vosaltresgarléssiu
ells, elles, vostèsgarlessin

Mode condicional

jogarlaria
tugarlaries
ell, ella, vostègarlaria
nosaltresgarlaríem
vosaltresgarlaríeu
ells, elles, vostèsgarlarien

Mode imperatiu

(tu)garla
(vostè)garli
(nosaltres)garlem
(vosaltres)garleu
(vostès)garlin

Traduccions

anglès
to chat; to chatter
castellà
charlar
francès
bavarder