Infinitivoguarnir
Gerundioguarnint
Participioguarnit

Modo indicativo

Presente

joguarneixo
tuguarneixes
ell, ella, vostèguarneix
nosaltresguarnim
vosaltresguarniu
ells, elles, vostèsguarneixen

Imperfect

joguarnia
tuguarnies
ell, ella, vostèguarnia
nosaltresguarníem
vosaltresguarníeu
ells, elles, vostèsguarnien

Pretérito perfecto simple

joguarní
tuguarnires
ell, ella, vostèguarní
nosaltresguarnírem
vosaltresguarníreu
ells, elles, vostèsguarniren

Futuro

joguarniré
tuguarniràs
ell, ella, vostèguarnirà
nosaltresguarnirem
vosaltresguarnireu
ells, elles, vostèsguarniran

Modo subjuntivo

Presente

joguarneixi
tuguarneixis
ell, ella, vostèguarneixi
nosaltresguarnim
vosaltresguarniu
ells, elles, vostèsguarneixin

Imperfect

joguarnís
tuguarnissis
ell, ella, vostèguarnís
nosaltresguarníssim
vosaltresguarníssiu
ells, elles, vostèsguarnissin

Modo condicional

joguarniria
tuguarniries
ell, ella, vostèguarniria
nosaltresguarniríem
vosaltresguarniríeu
ells, elles, vostèsguarnirien

Modo imperativo

(tu)guarneix
(vostè)guarneixi
(nosaltres)guarnim
(vosaltres)guarniu
(vostès)guarneixin

Traducciones

inglés
to decorate; to garnish
español
armar; fortificar
francés
garnir