Infinitifguarnir
Participe présentguarnint
Participe passéguarnit

Mode indicatif

Présent

joguarneixo
tuguarneixes
ell, ella, vostèguarneix
nosaltresguarnim
vosaltresguarniu
ells, elles, vostèsguarneixen

Imparfait

joguarnia
tuguarnies
ell, ella, vostèguarnia
nosaltresguarníem
vosaltresguarníeu
ells, elles, vostèsguarnien

Passé simple

joguarní
tuguarnires
ell, ella, vostèguarní
nosaltresguarnírem
vosaltresguarníreu
ells, elles, vostèsguarniren

Futur

joguarniré
tuguarniràs
ell, ella, vostèguarnirà
nosaltresguarnirem
vosaltresguarnireu
ells, elles, vostèsguarniran

Mode subjonctif

Présent

joguarneixi
tuguarneixis
ell, ella, vostèguarneixi
nosaltresguarnim
vosaltresguarniu
ells, elles, vostèsguarneixin

Imparfait

joguarnís
tuguarnissis
ell, ella, vostèguarnís
nosaltresguarníssim
vosaltresguarníssiu
ells, elles, vostèsguarnissin

Mode conditionnel

joguarniria
tuguarniries
ell, ella, vostèguarniria
nosaltresguarniríem
vosaltresguarniríeu
ells, elles, vostèsguarnirien

Mode impératif

(tu)guarneix
(vostè)guarneixi
(nosaltres)guarnim
(vosaltres)guarniu
(vostès)guarneixin

Traductions

anglais
to decorate; to garnish
espagnol
armar; fortificar
français
garnir