Infinitivoformalitzar
Gerundioformalitzant
Participioformalitzat, formalitzada, formalitzats, formalitzades

Modo indicativo

Presente

joformalitzo
tuformalitzes
ell, ella, vostèformalitza
nosaltresformalitzem
vosaltresformalitzeu
ells, elles, vostèsformalitzen

Imperfect

joformalitzava
tuformalitzaves
ell, ella, vostèformalitzava
nosaltresformalitzàvem
vosaltresformalitzàveu
ells, elles, vostèsformalitzaven

Pretérito perfecto simple

joformalitzí
tuformalitzares
ell, ella, vostèformalitzà
nosaltresformalitzàrem
vosaltresformalitzàreu
ells, elles, vostèsformalitzaren

Futuro

joformalitzaré
tuformalitzaràs
ell, ella, vostèformalitzarà
nosaltresformalitzarem
vosaltresformalitzareu
ells, elles, vostèsformalitzaran

Modo subjuntivo

Presente

joformalitzi
tuformalitzis
ell, ella, vostèformalitzi
nosaltresformalitzem
vosaltresformalitzeu
ells, elles, vostèsformalitzin

Imperfect

joformalitzés
tuformalitzessis
ell, ella, vostèformalitzés
nosaltresformalitzéssim
vosaltresformalitzéssiu
ells, elles, vostèsformalitzessin

Modo condicional

joformalitzaria
tuformalitzaries
ell, ella, vostèformalitzaria
nosaltresformalitzaríem
vosaltresformalitzaríeu
ells, elles, vostèsformalitzarien

Modo imperativo

(tu)formalitza
(vostè)formalitzi
(nosaltres)formalitzem
(vosaltres)formalitzeu
(vostès)formalitzin

Traducciones

alemán
formalisieren
inglés
to formalise
español
formalizar
francés
formaliser
italiano
formalizzare
neerlandés
formaliseren
portugués
formalizar