Infinitiuformalitzar
Gerundiformalitzant
Participiformalitzat, formalitzada, formalitzats, formalitzades

Mode indicatiu

Present

joformalitzo
tuformalitzes
ell, ella, vostèformalitza
nosaltresformalitzem
vosaltresformalitzeu
ells, elles, vostèsformalitzen

Imperfet

joformalitzava
tuformalitzaves
ell, ella, vostèformalitzava
nosaltresformalitzàvem
vosaltresformalitzàveu
ells, elles, vostèsformalitzaven

Passat simple

joformalitzí
tuformalitzares
ell, ella, vostèformalitzà
nosaltresformalitzàrem
vosaltresformalitzàreu
ells, elles, vostèsformalitzaren

Futur

joformalitzaré
tuformalitzaràs
ell, ella, vostèformalitzarà
nosaltresformalitzarem
vosaltresformalitzareu
ells, elles, vostèsformalitzaran

Mode subjuntiu

Present

joformalitzi
tuformalitzis
ell, ella, vostèformalitzi
nosaltresformalitzem
vosaltresformalitzeu
ells, elles, vostèsformalitzin

Imperfet

joformalitzés
tuformalitzessis
ell, ella, vostèformalitzés
nosaltresformalitzéssim
vosaltresformalitzéssiu
ells, elles, vostèsformalitzessin

Mode condicional

joformalitzaria
tuformalitzaries
ell, ella, vostèformalitzaria
nosaltresformalitzaríem
vosaltresformalitzaríeu
ells, elles, vostèsformalitzarien

Mode imperatiu

(tu)formalitza
(vostè)formalitzi
(nosaltres)formalitzem
(vosaltres)formalitzeu
(vostès)formalitzin

Traduccions

alemany
formalisieren
anglès
to formalise
castellà
formalizar
francès
formaliser
italià
formalizzare
neerlandès
formaliseren
portuguès
formalizar