Infinitivolegalitzar
Gerundiolegalitzant
Participiolegalitzat, legalitzada, legalitzats, legalitzades

Modo indicativo

Presente

jolegalitzo
tulegalitzes
ell, ella, vostèlegalitza
nosaltreslegalitzem
vosaltreslegalitzeu
ells, elles, vostèslegalitzen

Imperfect

jolegalitzava
tulegalitzaves
ell, ella, vostèlegalitzava
nosaltreslegalitzàvem
vosaltreslegalitzàveu
ells, elles, vostèslegalitzaven

Pretérito perfecto simple

jolegalitzí
tulegalitzares
ell, ella, vostèlegalitzà
nosaltreslegalitzàrem
vosaltreslegalitzàreu
ells, elles, vostèslegalitzaren

Futuro

jolegalitzaré
tulegalitzaràs
ell, ella, vostèlegalitzarà
nosaltreslegalitzarem
vosaltreslegalitzareu
ells, elles, vostèslegalitzaran

Modo subjuntivo

Presente

jolegalitzi
tulegalitzis
ell, ella, vostèlegalitzi
nosaltreslegalitzem
vosaltreslegalitzeu
ells, elles, vostèslegalitzin

Imperfect

jolegalitzés
tulegalitzessis
ell, ella, vostèlegalitzés
nosaltreslegalitzéssim
vosaltreslegalitzéssiu
ells, elles, vostèslegalitzessin

Modo condicional

jolegalitzaria
tulegalitzaries
ell, ella, vostèlegalitzaria
nosaltreslegalitzaríem
vosaltreslegalitzaríeu
ells, elles, vostèslegalitzarien

Modo imperativo

(tu)legalitza
(vostè)legalitzi
(nosaltres)legalitzem
(vosaltres)legalitzeu
(vostès)legalitzin

Traducciones

inglés
to legalise
español
legalizar
francés
légaliser
italiano
legalizzare
neerlandés
legaliseren
portugués
legalizar