Infinitiu legalitzar
Gerundi legalitzant
Participi legalitzat

Mode indicatiu

Present

jolegalitzo
tulegalitzes
ell, ella, vostèlegalitza
nosaltreslegalitzem
vosaltreslegalitzeu
ells, elles, vostèslegalitzen

Imperfet

jolegalitzava
tulegalitzaves
ell, ella, vostèlegalitzava
nosaltreslegalitzàvem
vosaltreslegalitzàveu
ells, elles, vostèslegalitzaven

Passat simple

jolegalitzí
tulegalitzares
ell, ella, vostèlegalitzà
nosaltreslegalitzàrem
vosaltreslegalitzàreu
ells, elles, vostèslegalitzaren

Futur

jolegalitzaré
tulegalitzaràs
ell, ella, vostèlegalitzarà
nosaltreslegalitzarem
vosaltreslegalitzareu
ells, elles, vostèslegalitzaran

Mode subjuntiu

Present

jolegalitzi
tulegalitzis
ell, ella, vostèlegalitzi
nosaltreslegalitzem
vosaltreslegalitzeu
ells, elles, vostèslegalitzin

Imperfet

jolegalitzés
tulegalitzessis
ell, ella, vostèlegalitzés
nosaltreslegalitzéssim
vosaltreslegalitzéssiu
ells, elles, vostèslegalitzessin

Mode condicional

jolegalitzaria
tulegalitzaries
ell, ella, vostèlegalitzaria
nosaltreslegalitzaríem
vosaltreslegalitzaríeu
ells, elles, vostèslegalitzarien

Mode imperatiu

(tu)legalitza
(vostè)legalitzi
(nosaltres)legalitzem
(vosaltres)legalitzeu
(vostès)legalitzin

Traduccions

anglès
to legalise
castellà
legalizar
francès
légaliser
italià
legalizzare
neerlandès
legaliseren
portuguès
legalizar