Infinitifengreixar
Participe présentengreixant
Participe passéengreixat

Mode indicatif

Présent

joengreixo
tuengreixes
ell, ella, vostèengreixa
nosaltresengreixem
vosaltresengreixeu
ells, elles, vostèsengreixen

Imparfait

joengreixava
tuengreixaves
ell, ella, vostèengreixava
nosaltresengreixàvem
vosaltresengreixàveu
ells, elles, vostèsengreixaven

Passé simple

joengreixí
tuengreixares
ell, ella, vostèengreixà
nosaltresengreixàrem
vosaltresengreixàreu
ells, elles, vostèsengreixaren

Futur

joengreixaré
tuengreixaràs
ell, ella, vostèengreixarà
nosaltresengreixarem
vosaltresengreixareu
ells, elles, vostèsengreixaran

Mode subjonctif

Présent

joengreixi
tuengreixis
ell, ella, vostèengreixi
nosaltresengreixem
vosaltresengreixeu
ells, elles, vostèsengreixin

Imparfait

joengreixés
tuengreixessis
ell, ella, vostèengreixés
nosaltresengreixéssim
vosaltresengreixéssiu
ells, elles, vostèsengreixessin

Mode conditionnel

joengreixaria
tuengreixaries
ell, ella, vostèengreixaria
nosaltresengreixaríem
vosaltresengreixaríeu
ells, elles, vostèsengreixarien

Mode impératif

(tu)engreixa
(vostè)engreixi
(nosaltres)engreixem
(vosaltres)engreixeu
(vostès)engreixin

Traductions

anglais
to fatten; to get fat
espagnol
encebar; engordar
français
engraisser; grossir
néerlandais
aankomen
portugais
engordar