Infinitiu engreixar
Gerundi engreixant
Participi engreixat

Mode indicatiu

Present

joengreixo
tuengreixes
ell, ella, vostèengreixa
nosaltresengreixem
vosaltresengreixeu
ells, elles, vostèsengreixen

Imperfet

joengreixava
tuengreixaves
ell, ella, vostèengreixava
nosaltresengreixàvem
vosaltresengreixàveu
ells, elles, vostèsengreixaven

Passat simple

joengreixí
tuengreixares
ell, ella, vostèengreixà
nosaltresengreixàrem
vosaltresengreixàreu
ells, elles, vostèsengreixaren

Futur

joengreixaré
tuengreixaràs
ell, ella, vostèengreixarà
nosaltresengreixarem
vosaltresengreixareu
ells, elles, vostèsengreixaran

Mode subjuntiu

Present

joengreixi
tuengreixis
ell, ella, vostèengreixi
nosaltresengreixem
vosaltresengreixeu
ells, elles, vostèsengreixin

Imperfet

joengreixés
tuengreixessis
ell, ella, vostèengreixés
nosaltresengreixéssim
vosaltresengreixéssiu
ells, elles, vostèsengreixessin

Mode condicional

joengreixaria
tuengreixaries
ell, ella, vostèengreixaria
nosaltresengreixaríem
vosaltresengreixaríeu
ells, elles, vostèsengreixarien

Mode imperatiu

(tu)engreixa
(vostè)engreixi
(nosaltres)engreixem
(vosaltres)engreixeu
(vostès)engreixin

Traduccions

anglès
to fatten; to get fat
castellà
encebar; engordar
francès
engraisser; grossir
neerlandès
aankomen
portuguès
engordar