Infinitiuheure
Gerundihavent
Participihagut, haguda, haguts, hagudes

Mode indicatiu

Present

johec
tuheus
ell, ella, vostèheu
nosaltreshavem
vosaltreshaveu
ells, elles, vostèsheuen

Imperfet

johavia
tuhavias
ell, ella, vostèhavia
nosaltreshavíem
vosaltreshavíeu
ells, elles, vostèshavien

Passat simple

johaguí
tuhagueres
ell, ella, vostèhagué
nosaltreshaguérem
vosaltreshaguéreu
ells, elles, vostèshagueren

Futur

johauré
tuhauràs
ell, ella, vostèhaurà
nosaltreshaurem
vosaltreshaureu
ells, elles, vostèshauran

Mode subjuntiu

Present

johegui
tuheguis
ell, ella, vostèhegui
nosaltreshaguem
vosaltreshagueu
ells, elles, vostèsheguin

Imperfet

johagués
tuhaguessis
ell, ella, vostèhagués
nosaltreshaguéssim
vosaltreshaguéssiu
ells, elles, vostèshaguessin

Mode condicional

johauria
tuhauries
ell, ella, vostèhauria
nosaltreshauríem
vosaltreshauríeu
ells, elles, vostèshaurien

Mode imperatiu

(tu)heu
(vostè)hegui
(nosaltres)haguem
(vosaltres)haveu
(vostès)heguin