Infinitiu discriminar
Gerundi discriminant
Participi discriminat

Mode indicatiu

Present

jodiscrimino
tudiscrimines
ell, ella, vostèdiscrimina
nosaltresdiscriminem
vosaltresdiscrimineu
ells, elles, vostèsdiscriminen

Imperfet

jodiscriminava
tudiscriminaves
ell, ella, vostèdiscriminava
nosaltresdiscriminàvem
vosaltresdiscriminàveu
ells, elles, vostèsdiscriminaven

Passat simple

jodiscriminí
tudiscriminares
ell, ella, vostèdiscriminà
nosaltresdiscriminàrem
vosaltresdiscriminàreu
ells, elles, vostèsdiscriminaren

Futur

jodiscriminaré
tudiscriminaràs
ell, ella, vostèdiscriminarà
nosaltresdiscriminarem
vosaltresdiscriminareu
ells, elles, vostèsdiscriminaran

Mode subjuntiu

Present

jodiscrimini
tudiscriminis
ell, ella, vostèdiscrimini
nosaltresdiscriminem
vosaltresdiscrimineu
ells, elles, vostèsdiscriminin

Imperfet

jodiscriminés
tudiscriminessis
ell, ella, vostèdiscriminés
nosaltresdiscriminéssim
vosaltresdiscriminéssiu
ells, elles, vostèsdiscriminessin

Mode condicional

jodiscriminaria
tudiscriminaries
ell, ella, vostèdiscriminaria
nosaltresdiscriminaríem
vosaltresdiscriminaríeu
ells, elles, vostèsdiscriminarien

Mode imperatiu

(tu)discrimina
(vostè)discrimini
(nosaltres)discriminem
(vosaltres)discrimineu
(vostès)discriminin

Traduccions

anglès
to discriminate
castellà
discriminar
francès
discriminer
italià
discriminare
neerlandès
discrimineren
portuguès
discriminar