Infinitiu fallir
Gerundi fallint
Participi fallit

Mode indicatiu

Present

jofalleixo
tufalleixes
ell, ella, vostèfalleix
nosaltresfallim
vosaltresfalliu
ells, elles, vostèsfalleixen

Imperfet

jofallia
tufallies
ell, ella, vostèfallia
nosaltresfallíem
vosaltresfallíeu
ells, elles, vostèsfallien

Passat simple

jofallí
tufallires
ell, ella, vostèfallí
nosaltresfallírem
vosaltresfallíreu
ells, elles, vostèsfalliren

Futur

jofalliré
tufalliràs
ell, ella, vostèfallirà
nosaltresfallirem
vosaltresfallireu
ells, elles, vostèsfalliran

Mode subjuntiu

Present

jofalleixi
tufalleixis
ell, ella, vostèfalleixi
nosaltresfallim
vosaltresfalliu
ells, elles, vostèsfalleixin

Imperfet

jofallís
tufallissis
ell, ella, vostèfallís
nosaltresfallíssim
vosaltresfallíssiu
ells, elles, vostèsfallissin

Mode condicional

jofalliria
tufalliries
ell, ella, vostèfalliria
nosaltresfalliríem
vosaltresfalliríeu
ells, elles, vostèsfallirien

Mode imperatiu

(tu)falleix
(vostè)falleixi
(nosaltres)fallim
(vosaltres)falliu
(vostès)falleixin

Traduccions

anglès
to go bankrupt
castellà
quebrar
francès
faire faillite
italià
fallire
neerlandès
failliet gaan
portuguès
falir