Practicar aquest verb
Infinitiuvaccinar
Gerundivaccinant
Participivaccinat, vaccinada, vaccinats, vaccinades

Mode indicatiu

Present

jovaccino
tuvaccines
ell, ella, vostèvaccina
nosaltresvaccinem
vosaltresvaccineu
ells, elles, vostèsvaccinen

Imperfet

jovaccinava
tuvaccinaves
ell, ella, vostèvaccinava
nosaltresvaccinàvem
vosaltresvaccinàveu
ells, elles, vostèsvaccinaven

Passat simple

jovacciní
tuvaccinares
ell, ella, vostèvaccinà
nosaltresvaccinàrem
vosaltresvaccinàreu
ells, elles, vostèsvaccinaren

Passat perifràstic

jovaig vaccinar
tuvas (vares) vaccinar
ell, ella, vostèva vaccinar
nosaltresvam (vàrem) vaccinar
vosaltresvau (vàreu) vaccinar
ells, elles, vostèsvan (varen) vaccinar

Futur

jovaccinaré
tuvaccinaràs
ell, ella, vostèvaccinarà
nosaltresvaccinarem
vosaltresvaccinareu
ells, elles, vostèsvaccinaran

Perfet

johe vaccinat
tuhas vaccinat
ell, ella, vostèha vaccinat
nosaltreshem (havem) vaccinat
vosaltresheu (haveu) vaccinat
ells, elles, vostèshan vaccinat

Plusquamperfet

johavia vaccinat
tuhavies vaccinat
ell, ella, vostèhavia vaccinat
nosaltreshavíem vaccinat
vosaltreshavíeu vaccinat
ells, elles, vostèshavien vaccinat

Passat anterior

johaguí vaccinat
tuhagueres vaccinat
ell, ella, vostèhagué vaccinat
nosaltreshaguérem vaccinat
vosaltreshaguéreu vaccinat
ells, elles, vostèshagueren vaccinat

Passat anterior perifràstic

jovaig haver vaccinat
tuvas (vares) haver vaccinat
ell, ella, vostèva haver vaccinat
nosaltresvam (vàrem) haver vaccinat
vosaltresvau (vàreu) haver vaccinat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver vaccinat

Futur perfet

johauré vaccinat
tuhauràs vaccinat
ell, ella, vostèhaurà vaccinat
nosaltreshaurem vaccinat
vosaltreshaureu vaccinat
ells, elles, vostèshauran vaccinat

Mode subjuntiu

Present

jovaccini
tuvaccinis
ell, ella, vostèvaccini
nosaltresvaccinem
vosaltresvaccineu
ells, elles, vostèsvaccinin

Imperfet

jovaccinés
tuvaccinessis
ell, ella, vostèvaccinés
nosaltresvaccinéssim
vosaltresvaccinéssiu
ells, elles, vostèsvaccinessin

Perfet

johagi vaccinat
tuhagis vaccinat
ell, ella, vostèhagi vaccinat
nosaltreshàgim vaccinat
vosaltreshàgiu vaccinat
ells, elles, vostèshagin vaccinat

Plusquamperfet

johagués vaccinat
tuhaguessis vaccinat
ell, ella, vostèhagués vaccinat
nosaltreshaguéssim vaccinat
vosaltreshaguéssiu vaccinat
ells, elles, vostèshaguessin vaccinat

Mode condicional

Condicional

jovaccinaria
tuvaccinaries
ell, ella, vostèvaccinaria
nosaltresvaccinaríem
vosaltresvaccinaríeu
ells, elles, vostèsvaccinarien

Condicional perfet

johauria (haguera) vaccinat
tuhauries (hagueres) vaccinat
ell, ella, vostèhauria (haguera) vaccinat
nosaltreshauríem (haguérem) vaccinat
vosaltreshauríeu (haguéreu) vaccinat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) vaccinat

Mode imperatiu

(tu)vaccina
(vostè)vaccini
(nosaltres)vaccinem
(vosaltres)vaccineu
(vostès)vaccinin

Traduccions

alemany
impfen
anglès
to vaccinate
castellà
vacunar
francès
vacciner
italià
vaccinare
neerlandès
inenten, vaccineren
portuguès
vacinar