Infinitiu acorralar
Gerundi acorralant
Participi acorralat

Mode indicatiu

Present

joacorralo
tuacorrales
ell, ella, vostèacorrala
nosaltresacorralem
vosaltresacorraleu
ells, elles, vostèsacorralen

Imperfet

joacorralava
tuacorralaves
ell, ella, vostèacorralava
nosaltresacorralàvem
vosaltresacorralàveu
ells, elles, vostèsacorralaven

Passat simple

joacorralí
tuacorralares
ell, ella, vostèacorralà
nosaltresacorralàrem
vosaltresacorralàreu
ells, elles, vostèsacorralaren

Futur

joacorralaré
tuacorralaràs
ell, ella, vostèacorralarà
nosaltresacorralarem
vosaltresacorralareu
ells, elles, vostèsacorralaran

Mode subjuntiu

Present

joacorrali
tuacorralis
ell, ella, vostèacorrali
nosaltresacorralem
vosaltresacorraleu
ells, elles, vostèsacorralin

Imperfet

joacorralés
tuacorralessis
ell, ella, vostèacorralés
nosaltresacorraléssim
vosaltresacorraléssiu
ells, elles, vostèsacorralessin

Mode condicional

joacorralaria
tuacorralaries
ell, ella, vostèacorralaria
nosaltresacorralaríem
vosaltresacorralaríeu
ells, elles, vostèsacorralarien

Mode imperatiu

(tu)acorrala
(vostè)acorrali
(nosaltres)acorralem
(vosaltres)acorraleu
(vostès)acorralin