Infinitiu testar
Gerundi testant
Participi testat

Mode indicatiu

Present

jotesto
tutestes
ell, ella, vostètesta
nosaltrestestem
vosaltrestesteu
ells, elles, vostèstesten

Imperfet

jotestava
tutestaves
ell, ella, vostètestava
nosaltrestestàvem
vosaltrestestàveu
ells, elles, vostèstestaven

Passat simple

jotestí
tutestares
ell, ella, vostètestà
nosaltrestestàrem
vosaltrestestàreu
ells, elles, vostèstestaren

Futur

jotestaré
tutestaràs
ell, ella, vostètestarà
nosaltrestestarem
vosaltrestestareu
ells, elles, vostèstestaran

Mode subjuntiu

Present

jotesti
tutestis
ell, ella, vostètesti
nosaltrestestem
vosaltrestesteu
ells, elles, vostèstestin

Imperfet

jotestés
tutestessis
ell, ella, vostètestés
nosaltrestestéssim
vosaltrestestéssiu
ells, elles, vostèstestessin

Mode condicional

jotestaria
tutestaries
ell, ella, vostètestaria
nosaltrestestaríem
vosaltrestestaríeu
ells, elles, vostèstestarien

Mode imperatiu

(tu)testa
(vostè)testi
(nosaltres)testem
(vosaltres)testeu
(vostès)testin

Traduccions

anglès
to make a will
castellà
testar
francès
tester
italià
testare
neerlandès
een testament opmaken; testen