Infinitiu burxar
Gerundi burxant
Participi burxat

Mode indicatiu

Present

joburxo
tuburxes
ell, ella, vostèburxa
nosaltresburxem
vosaltresburxeu
ells, elles, vostèsburxen

Imperfet

joburxava
tuburxaves
ell, ella, vostèburxava
nosaltresburxàvem
vosaltresburxàveu
ells, elles, vostèsburxaven

Passat simple

joburxí
tuburxares
ell, ella, vostèburxà
nosaltresburxàrem
vosaltresburxàreu
ells, elles, vostèsburxaren

Futur

joburxaré
tuburxaràs
ell, ella, vostèburxarà
nosaltresburxarem
vosaltresburxareu
ells, elles, vostèsburxaran

Mode subjuntiu

Present

joburxi
tuburxis
ell, ella, vostèburxi
nosaltresburxem
vosaltresburxeu
ells, elles, vostèsburxin

Imperfet

joburxés
tuburxessis
ell, ella, vostèburxés
nosaltresburxéssim
vosaltresburxéssiu
ells, elles, vostèsburxessin

Mode condicional

joburxaria
tuburxaries
ell, ella, vostèburxaria
nosaltresburxaríem
vosaltresburxaríeu
ells, elles, vostèsburxarien

Mode imperatiu

(tu)burxa
(vostè)burxi
(nosaltres)burxem
(vosaltres)burxeu
(vostès)burxin

Traduccions

anglès
to poke; to tease
castellà
pinchar
francès
fourgonner; piquer