Infinitiu oxigenar
Gerundi oxigenant
Participi oxigenat

Mode indicatiu

Present

jooxigeno
tuoxigenes
ell, ella, vostèoxigena
nosaltresoxigenem
vosaltresoxigeneu
ells, elles, vostèsoxigenen

Imperfet

jooxigenava
tuoxigenaves
ell, ella, vostèoxigenava
nosaltresoxigenàvem
vosaltresoxigenàveu
ells, elles, vostèsoxigenaven

Passat simple

jooxigení
tuoxigenares
ell, ella, vostèoxigenà
nosaltresoxigenàrem
vosaltresoxigenàreu
ells, elles, vostèsoxigenaren

Futur

jooxigenaré
tuoxigenaràs
ell, ella, vostèoxigenarà
nosaltresoxigenarem
vosaltresoxigenareu
ells, elles, vostèsoxigenaran

Mode subjuntiu

Present

jooxigeni
tuoxigenis
ell, ella, vostèoxigeni
nosaltresoxigenem
vosaltresoxigeneu
ells, elles, vostèsoxigenin

Imperfet

jooxigenés
tuoxigenessis
ell, ella, vostèoxigenés
nosaltresoxigenéssim
vosaltresoxigenéssiu
ells, elles, vostèsoxigenessin

Mode condicional

jooxigenaria
tuoxigenaries
ell, ella, vostèoxigenaria
nosaltresoxigenaríem
vosaltresoxigenaríeu
ells, elles, vostèsoxigenarien

Mode imperatiu

(tu)oxigena
(vostè)oxigeni
(nosaltres)oxigenem
(vosaltres)oxigeneu
(vostès)oxigenin

Traduccions

anglès
to oxygenate
castellà
oxigenar
francès
oxygéner
italià
ossigenare
portuguès
oxigenar