Infinitiu exhibir
Gerundi exhibint
Participi exhibit

Mode indicatiu

Present

joexhibeixo
tuexhibeixes
ell, ella, vostèexhibeix
nosaltresexhibim
vosaltresexhibiu
ells, elles, vostèsexhibeixen

Imperfet

joexhibia
tuexhibies
ell, ella, vostèexhibia
nosaltresexhibíem
vosaltresexhibíeu
ells, elles, vostèsexhibien

Passat simple

joexhibí
tuexhibires
ell, ella, vostèexhibí
nosaltresexhibírem
vosaltresexhibíreu
ells, elles, vostèsexhibiren

Futur

joexhibiré
tuexhibiràs
ell, ella, vostèexhibirà
nosaltresexhibirem
vosaltresexhibireu
ells, elles, vostèsexhibiran

Mode subjuntiu

Present

joexhibeixi
tuexhibeixis
ell, ella, vostèexhibeixi
nosaltresexhibim
vosaltresexhibiu
ells, elles, vostèsexhibeixin

Imperfet

joexhibís
tuexhibissis
ell, ella, vostèexhibís
nosaltresexhibíssim
vosaltresexhibíssiu
ells, elles, vostèsexhibissin

Mode condicional

joexhibiria
tuexhibiries
ell, ella, vostèexhibiria
nosaltresexhibiríem
vosaltresexhibiríeu
ells, elles, vostèsexhibirien

Mode imperatiu

(tu)exhibeix
(vostè)exhibeixi
(nosaltres)exhibim
(vosaltres)exhibiu
(vostès)exhibeixin

Traduccions

anglès
to exhibit; to show
castellà
exhibir
francès
exhiber
italià
esibire
neerlandès
tentoonstellen; tonen; vertonen
portuguès
exibir