Practicar aquest verb
Infinitiuexhibir
Gerundiexhibint
Participiexhibit, exhibida, exhibits, exhibides

Mode indicatiu

Present

joexhibeixo
tuexhibeixes
ell, ella, vostèexhibeix
nosaltresexhibim
vosaltresexhibiu
ells, elles, vostèsexhibeixen

Imperfet

joexhibia
tuexhibies
ell, ella, vostèexhibia
nosaltresexhibíem
vosaltresexhibíeu
ells, elles, vostèsexhibien

Passat simple

joexhibí
tuexhibires
ell, ella, vostèexhibí
nosaltresexhibírem
vosaltresexhibíreu
ells, elles, vostèsexhibiren

Passat perifràstic

jovaig exhibir
tuvas (vares) exhibir
ell, ella, vostèva exhibir
nosaltresvam (vàrem) exhibir
vosaltresvau (vàreu) exhibir
ells, elles, vostèsvan (varen) exhibir

Futur

joexhibiré
tuexhibiràs
ell, ella, vostèexhibirà
nosaltresexhibirem
vosaltresexhibireu
ells, elles, vostèsexhibiran

Perfet

johe exhibit
tuhas exhibit
ell, ella, vostèha exhibit
nosaltreshem (havem) exhibit
vosaltresheu (haveu) exhibit
ells, elles, vostèshan exhibit

Plusquamperfet

johavia exhibit
tuhavies exhibit
ell, ella, vostèhavia exhibit
nosaltreshavíem exhibit
vosaltreshavíeu exhibit
ells, elles, vostèshavien exhibit

Passat anterior

johaguí exhibit
tuhagueres exhibit
ell, ella, vostèhagué exhibit
nosaltreshaguérem exhibit
vosaltreshaguéreu exhibit
ells, elles, vostèshagueren exhibit

Passat anterior perifràstic

jovaig haver exhibit
tuvas (vares) haver exhibit
ell, ella, vostèva haver exhibit
nosaltresvam (vàrem) haver exhibit
vosaltresvau (vàreu) haver exhibit
ells, elles, vostèsvan (varen) haver exhibit

Futur perfet

johauré exhibit
tuhauràs exhibit
ell, ella, vostèhaurà exhibit
nosaltreshaurem exhibit
vosaltreshaureu exhibit
ells, elles, vostèshauran exhibit

Mode subjuntiu

Present

joexhibeixi
tuexhibeixis
ell, ella, vostèexhibeixi
nosaltresexhibim
vosaltresexhibiu
ells, elles, vostèsexhibeixin

Imperfet

joexhibís
tuexhibissis
ell, ella, vostèexhibís
nosaltresexhibíssim
vosaltresexhibíssiu
ells, elles, vostèsexhibissin

Perfet

johagi exhibit
tuhagis exhibit
ell, ella, vostèhagi exhibit
nosaltreshàgim exhibit
vosaltreshàgiu exhibit
ells, elles, vostèshagin exhibit

Plusquamperfet

johagués exhibit
tuhaguessis exhibit
ell, ella, vostèhagués exhibit
nosaltreshaguéssim exhibit
vosaltreshaguéssiu exhibit
ells, elles, vostèshaguessin exhibit

Mode condicional

Condicional

joexhibiria
tuexhibiries
ell, ella, vostèexhibiria
nosaltresexhibiríem
vosaltresexhibiríeu
ells, elles, vostèsexhibirien

Condicional perfet

johauria (haguera) exhibit
tuhauries (hagueres) exhibit
ell, ella, vostèhauria (haguera) exhibit
nosaltreshauríem (haguérem) exhibit
vosaltreshauríeu (haguéreu) exhibit
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) exhibit

Mode imperatiu

(tu)exhibeix
(vostè)exhibeixi
(nosaltres)exhibim
(vosaltres)exhibiu
(vostès)exhibeixin

Traduccions

alemany
vorzeigen
anglès
to exhibit, to show
castellà
exhibir
francès
exhiber
italià
esibire
neerlandès
tentoonstellen, tonen, vertonen
portuguès
exibir