Infinitiu pronunciar
Gerundi pronunciant
Participi pronunciat

Mode indicatiu

Present

jopronuncio
tupronuncies
ell, ella, vostèpronuncia
nosaltrespronunciem
vosaltrespronuncieu
ells, elles, vostèspronuncien

Imperfet

jopronunciava
tupronunciaves
ell, ella, vostèpronunciava
nosaltrespronunciàvem
vosaltrespronunciàveu
ells, elles, vostèspronunciaven

Passat simple

jopronuncií
tupronunciares
ell, ella, vostèpronuncià
nosaltrespronunciàrem
vosaltrespronunciàreu
ells, elles, vostèspronunciaren

Futur

jopronunciaré
tupronunciaràs
ell, ella, vostèpronunciarà
nosaltrespronunciarem
vosaltrespronunciareu
ells, elles, vostèspronunciaran

Mode subjuntiu

Present

jopronunciï
tupronunciïs
ell, ella, vostèpronunciï
nosaltrespronunciem
vosaltrespronuncieu
ells, elles, vostèspronunciïn

Imperfet

jopronunciés
tupronunciessis
ell, ella, vostèpronunciés
nosaltrespronunciéssim
vosaltrespronunciéssiu
ells, elles, vostèspronunciessin

Mode condicional

jopronunciaria
tupronunciaries
ell, ella, vostèpronunciaria
nosaltrespronunciaríem
vosaltrespronunciaríeu
ells, elles, vostèspronunciarien

Mode imperatiu

(tu)pronuncia
(vostè)pronunciï
(nosaltres)pronunciem
(vosaltres)pronuncieu
(vostès)pronunciïn

Traduccions

alemany
aussprechen
anglès
to pronounce
castellà
pronunciar
francès
prononcer
italià
pronunciare
neerlandès
uitspreken
portuguès
pronunciar