Infinitiu manifestar
Gerundi manifestant
Participi manifestat

Mode indicatiu

Present

jomanifesto
tumanifestes
ell, ella, vostèmanifesta
nosaltresmanifestem
vosaltresmanifesteu
ells, elles, vostèsmanifesten

Imperfet

jomanifestava
tumanifestaves
ell, ella, vostèmanifestava
nosaltresmanifestàvem
vosaltresmanifestàveu
ells, elles, vostèsmanifestaven

Passat simple

jomanifestí
tumanifestares
ell, ella, vostèmanifestà
nosaltresmanifestàrem
vosaltresmanifestàreu
ells, elles, vostèsmanifestaren

Futur

jomanifestaré
tumanifestaràs
ell, ella, vostèmanifestarà
nosaltresmanifestarem
vosaltresmanifestareu
ells, elles, vostèsmanifestaran

Mode subjuntiu

Present

jomanifesti
tumanifestis
ell, ella, vostèmanifesti
nosaltresmanifestem
vosaltresmanifesteu
ells, elles, vostèsmanifestin

Imperfet

jomanifestés
tumanifestessis
ell, ella, vostèmanifestés
nosaltresmanifestéssim
vosaltresmanifestéssiu
ells, elles, vostèsmanifestessin

Mode condicional

jomanifestaria
tumanifestaries
ell, ella, vostèmanifestaria
nosaltresmanifestaríem
vosaltresmanifestaríeu
ells, elles, vostèsmanifestarien

Mode imperatiu

(tu)manifesta
(vostè)manifesti
(nosaltres)manifestem
(vosaltres)manifesteu
(vostès)manifestin

Traduccions

anglès
to manifest
castellà
manifestar
francès
manifester
italià
manifestare
neerlandès
manifesteren; tonen
portuguès
manifestar