Infinitiu greixar
Gerundi greixant
Participi greixat

Mode indicatiu

Present

jogreixo
tugreixes
ell, ella, vostègreixa
nosaltresgreixem
vosaltresgreixeu
ells, elles, vostèsgreixen

Imperfet

jogreixava
tugreixaves
ell, ella, vostègreixava
nosaltresgreixàvem
vosaltresgreixàveu
ells, elles, vostèsgreixaven

Passat simple

jogreixí
tugreixares
ell, ella, vostègreixà
nosaltresgreixàrem
vosaltresgreixàreu
ells, elles, vostèsgreixaren

Futur

jogreixaré
tugreixaràs
ell, ella, vostègreixarà
nosaltresgreixarem
vosaltresgreixareu
ells, elles, vostèsgreixaran

Mode subjuntiu

Present

jogreixi
tugreixis
ell, ella, vostègreixi
nosaltresgreixem
vosaltresgreixeu
ells, elles, vostèsgreixin

Imperfet

jogreixés
tugreixessis
ell, ella, vostègreixés
nosaltresgreixéssim
vosaltresgreixéssiu
ells, elles, vostèsgreixessin

Mode condicional

jogreixaria
tugreixaries
ell, ella, vostègreixaria
nosaltresgreixaríem
vosaltresgreixaríeu
ells, elles, vostèsgreixarien

Mode imperatiu

(tu)greixa
(vostè)greixi
(nosaltres)greixem
(vosaltres)greixeu
(vostès)greixin

Traduccions

anglès
to grease
castellà
engrasar
francès
graisser
italià
ingrassare
portuguès
engraxar