Infinitivopixar
Gerundiopixant
Participiopixat

Modo indicativo

Presente

jopixo
tupixes
ell, ella, vostèpixa
nosaltrespixem
vosaltrespixeu
ells, elles, vostèspixen

Imperfect

jopixava
tupixaves
ell, ella, vostèpixava
nosaltrespixàvem
vosaltrespixàveu
ells, elles, vostèspixaven

Pretérito perfecto simple

jopixí
tupixares
ell, ella, vostèpixà
nosaltrespixàrem
vosaltrespixàreu
ells, elles, vostèspixaren

Futuro

jopixaré
tupixaràs
ell, ella, vostèpixarà
nosaltrespixarem
vosaltrespixareu
ells, elles, vostèspixaran

Modo subjuntivo

Presente

jopixi
tupixis
ell, ella, vostèpixi
nosaltrespixem
vosaltrespixeu
ells, elles, vostèspixin

Imperfect

jopixés
tupixessis
ell, ella, vostèpixés
nosaltrespixéssim
vosaltrespixéssiu
ells, elles, vostèspixessin

Modo condicional

jopixaria
tupixaries
ell, ella, vostèpixaria
nosaltrespixaríem
vosaltrespixaríeu
ells, elles, vostèspixarien

Modo imperativo

(tu)pixa
(vostè)pixi
(nosaltres)pixem
(vosaltres)pixeu
(vostès)pixin

Traducciones

alemán
pissen
inglés
to piss; to take a leak
español
mear
francés
pisser
italiano
pisciare
neerlandés
pissen; plassen
portugués
mijar