Infinitifpixar
Participe présentpixant
Participe passépixat

Mode indicatif

Présent

jopixo
tupixes
ell, ella, vostèpixa
nosaltrespixem
vosaltrespixeu
ells, elles, vostèspixen

Imparfait

jopixava
tupixaves
ell, ella, vostèpixava
nosaltrespixàvem
vosaltrespixàveu
ells, elles, vostèspixaven

Passé simple

jopixí
tupixares
ell, ella, vostèpixà
nosaltrespixàrem
vosaltrespixàreu
ells, elles, vostèspixaren

Futur

jopixaré
tupixaràs
ell, ella, vostèpixarà
nosaltrespixarem
vosaltrespixareu
ells, elles, vostèspixaran

Mode subjonctif

Présent

jopixi
tupixis
ell, ella, vostèpixi
nosaltrespixem
vosaltrespixeu
ells, elles, vostèspixin

Imparfait

jopixés
tupixessis
ell, ella, vostèpixés
nosaltrespixéssim
vosaltrespixéssiu
ells, elles, vostèspixessin

Mode conditionnel

jopixaria
tupixaries
ell, ella, vostèpixaria
nosaltrespixaríem
vosaltrespixaríeu
ells, elles, vostèspixarien

Mode impératif

(tu)pixa
(vostè)pixi
(nosaltres)pixem
(vosaltres)pixeu
(vostès)pixin

Traductions

allemand
pissen
anglais
to piss; to take a leak
espagnol
mear
français
pisser
italiain
pisciare
néerlandais
pissen; plassen
portugais
mijar