Practicar este verbo
Infinitivoeixugar
Gerundioeixugant
Participioeixugat, eixugada, eixugats, eixugades

Modo indicativo

Presente

joeixugo
tueixugues
ell, ella, vostèeixuga
nosaltreseixuguem
vosaltreseixugueu
ells, elles, vostèseixuguen

Imperfecto

joeixugava
tueixugaves
ell, ella, vostèeixugava
nosaltreseixugàvem
vosaltreseixugàveu
ells, elles, vostèseixugaven

Pasado simple

joeixuguí
tueixugares
ell, ella, vostèeixugà
nosaltreseixugàrem
vosaltreseixugàreu
ells, elles, vostèseixugaren

Pasado perifrástico

jovaig eixugar
tuvas (vares) eixugar
ell, ella, vostèva eixugar
nosaltresvam (vàrem) eixugar
vosaltresvau (vàreu) eixugar
ells, elles, vostèsvan (varen) eixugar

Futuro

joeixugaré
tueixugaràs
ell, ella, vostèeixugarà
nosaltreseixugarem
vosaltreseixugareu
ells, elles, vostèseixugaran

Perfecto

johe eixugat
tuhas eixugat
ell, ella, vostèha eixugat
nosaltreshem (havem) eixugat
vosaltresheu (haveu) eixugat
ells, elles, vostèshan eixugat

Pluscuamperfecto

johavia eixugat
tuhavies eixugat
ell, ella, vostèhavia eixugat
nosaltreshavíem eixugat
vosaltreshavíeu eixugat
ells, elles, vostèshavien eixugat

Pasado anterior

johaguí eixugat
tuhagueres eixugat
ell, ella, vostèhagué eixugat
nosaltreshaguérem eixugat
vosaltreshaguéreu eixugat
ells, elles, vostèshagueren eixugat

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver eixugat
tuvas (vares) haver eixugat
ell, ella, vostèva haver eixugat
nosaltresvam (vàrem) haver eixugat
vosaltresvau (vàreu) haver eixugat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver eixugat

Futuro perfecto

johauré eixugat
tuhauràs eixugat
ell, ella, vostèhaurà eixugat
nosaltreshaurem eixugat
vosaltreshaureu eixugat
ells, elles, vostèshauran eixugat

Modo subjuntivo

Presente

joeixugui
tueixuguis
ell, ella, vostèeixugui
nosaltreseixuguem
vosaltreseixugueu
ells, elles, vostèseixuguin

Imperfecto

joeixugués
tueixuguessis
ell, ella, vostèeixugués
nosaltreseixuguéssim
vosaltreseixuguéssiu
ells, elles, vostèseixuguessin

Perfecto

johagi eixugat
tuhagis eixugat
ell, ella, vostèhagi eixugat
nosaltreshàgim eixugat
vosaltreshàgiu eixugat
ells, elles, vostèshagin eixugat

Pluscuamperfecto

johagués eixugat
tuhaguessis eixugat
ell, ella, vostèhagués eixugat
nosaltreshaguéssim eixugat
vosaltreshaguéssiu eixugat
ells, elles, vostèshaguessin eixugat

Modo condicional

Condicional

joeixugaria
tueixugaries
ell, ella, vostèeixugaria
nosaltreseixugaríem
vosaltreseixugaríeu
ells, elles, vostèseixugarien

Condicional perfecto

johauria (haguera) eixugat
tuhauries (hagueres) eixugat
ell, ella, vostèhauria (haguera) eixugat
nosaltreshauríem (haguérem) eixugat
vosaltreshauríeu (haguéreu) eixugat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) eixugat

Modo imperativo

(tu)eixuga
(vostè)eixugui
(nosaltres)eixuguem
(vosaltres)eixugueu
(vostès)eixuguin

Traducciones

inglés
to wipe
español
enjugar, secar
francés
essuyer, sécher
italiano
asciugare
neerlandés
afdrogen, drogen
portugués
enxugar