Infinitiu eixugar
Gerundi eixugant
Participi eixugat

Mode indicatiu

Present

joeixugo
tueixugues
ell, ella, vostèeixuga
nosaltreseixuguem
vosaltreseixugueu
ells, elles, vostèseixuguen

Imperfet

joeixugava
tueixugaves
ell, ella, vostèeixugava
nosaltreseixugàvem
vosaltreseixugàveu
ells, elles, vostèseixugaven

Passat simple

joeixuguí
tueixugares
ell, ella, vostèeixugà
nosaltreseixugàrem
vosaltreseixugàreu
ells, elles, vostèseixugaren

Futur

joeixugaré
tueixugaràs
ell, ella, vostèeixugarà
nosaltreseixugarem
vosaltreseixugareu
ells, elles, vostèseixugaran

Mode subjuntiu

Present

joeixugui
tueixuguis
ell, ella, vostèeixugui
nosaltreseixuguem
vosaltreseixugueu
ells, elles, vostèseixuguin

Imperfet

joeixugués
tueixuguessis
ell, ella, vostèeixugués
nosaltreseixuguéssim
vosaltreseixuguéssiu
ells, elles, vostèseixuguessin

Mode condicional

joeixugaria
tueixugaries
ell, ella, vostèeixugaria
nosaltreseixugaríem
vosaltreseixugaríeu
ells, elles, vostèseixugarien

Mode imperatiu

(tu)eixuga
(vostè)eixugui
(nosaltres)eixuguem
(vosaltres)eixugueu
(vostès)eixuguin

Traduccions

anglès
to wipe
castellà
enjugar; secar
francès
essuyer; sécher
italià
asciugare
neerlandès
afdrogen; drogen
portuguès
enxugar