Infinitivohospitalitzar
Gerundiohospitalitzant
Participiohospitalitzat, hospitalitzada, hospitalitzats, hospitalitzades

Modo indicativo

Presente

johospitalitzo
tuhospitalitzes
ell, ella, vostèhospitalitza
nosaltreshospitalitzem
vosaltreshospitalitzeu
ells, elles, vostèshospitalitzen

Imperfect

johospitalitzava
tuhospitalitzaves
ell, ella, vostèhospitalitzava
nosaltreshospitalitzàvem
vosaltreshospitalitzàveu
ells, elles, vostèshospitalitzaven

Pretérito perfecto simple

johospitalitzí
tuhospitalitzares
ell, ella, vostèhospitalitzà
nosaltreshospitalitzàrem
vosaltreshospitalitzàreu
ells, elles, vostèshospitalitzaren

Futuro

johospitalitzaré
tuhospitalitzaràs
ell, ella, vostèhospitalitzarà
nosaltreshospitalitzarem
vosaltreshospitalitzareu
ells, elles, vostèshospitalitzaran

Modo subjuntivo

Presente

johospitalitzi
tuhospitalitzis
ell, ella, vostèhospitalitzi
nosaltreshospitalitzem
vosaltreshospitalitzeu
ells, elles, vostèshospitalitzin

Imperfect

johospitalitzés
tuhospitalitzessis
ell, ella, vostèhospitalitzés
nosaltreshospitalitzéssim
vosaltreshospitalitzéssiu
ells, elles, vostèshospitalitzessin

Modo condicional

johospitalitzaria
tuhospitalitzaries
ell, ella, vostèhospitalitzaria
nosaltreshospitalitzaríem
vosaltreshospitalitzaríeu
ells, elles, vostèshospitalitzarien

Modo imperativo

(tu)hospitalitza
(vostè)hospitalitzi
(nosaltres)hospitalitzem
(vosaltres)hospitalitzeu
(vostès)hospitalitzin

Traducciones

alemán
ins Krankenhaus einweisen
inglés
to hospitalise
español
hospitalizar
francés
hospitaliser
neerlandés
hospitaliseren; in een ziekenhuis opnemen
portugués
hospitalizar