Infinitifhospitalitzar
Participe présenthospitalitzant
Participe passéhospitalitzat, hospitalitzada, hospitalitzats, hospitalitzades

Mode indicatif

Présent

johospitalitzo
tuhospitalitzes
ell, ella, vostèhospitalitza
nosaltreshospitalitzem
vosaltreshospitalitzeu
ells, elles, vostèshospitalitzen

Imparfait

johospitalitzava
tuhospitalitzaves
ell, ella, vostèhospitalitzava
nosaltreshospitalitzàvem
vosaltreshospitalitzàveu
ells, elles, vostèshospitalitzaven

Passé simple

johospitalitzí
tuhospitalitzares
ell, ella, vostèhospitalitzà
nosaltreshospitalitzàrem
vosaltreshospitalitzàreu
ells, elles, vostèshospitalitzaren

Futur

johospitalitzaré
tuhospitalitzaràs
ell, ella, vostèhospitalitzarà
nosaltreshospitalitzarem
vosaltreshospitalitzareu
ells, elles, vostèshospitalitzaran

Mode subjonctif

Présent

johospitalitzi
tuhospitalitzis
ell, ella, vostèhospitalitzi
nosaltreshospitalitzem
vosaltreshospitalitzeu
ells, elles, vostèshospitalitzin

Imparfait

johospitalitzés
tuhospitalitzessis
ell, ella, vostèhospitalitzés
nosaltreshospitalitzéssim
vosaltreshospitalitzéssiu
ells, elles, vostèshospitalitzessin

Mode conditionnel

johospitalitzaria
tuhospitalitzaries
ell, ella, vostèhospitalitzaria
nosaltreshospitalitzaríem
vosaltreshospitalitzaríeu
ells, elles, vostèshospitalitzarien

Mode impératif

(tu)hospitalitza
(vostè)hospitalitzi
(nosaltres)hospitalitzem
(vosaltres)hospitalitzeu
(vostès)hospitalitzin

Traductions

allemand
ins Krankenhaus einweisen
anglais
to hospitalise
espagnol
hospitalizar
français
hospitaliser
néerlandais
hospitaliseren; in een ziekenhuis opnemen
portugais
hospitalizar