Infinitiuhospitalitzar
Gerundihospitalitzant
Participihospitalitzat, hospitalitzada, hospitalitzats, hospitalitzades

Mode indicatiu

Present

johospitalitzo
tuhospitalitzes
ell, ella, vostèhospitalitza
nosaltreshospitalitzem
vosaltreshospitalitzeu
ells, elles, vostèshospitalitzen

Imperfet

johospitalitzava
tuhospitalitzaves
ell, ella, vostèhospitalitzava
nosaltreshospitalitzàvem
vosaltreshospitalitzàveu
ells, elles, vostèshospitalitzaven

Passat simple

johospitalitzí
tuhospitalitzares
ell, ella, vostèhospitalitzà
nosaltreshospitalitzàrem
vosaltreshospitalitzàreu
ells, elles, vostèshospitalitzaren

Futur

johospitalitzaré
tuhospitalitzaràs
ell, ella, vostèhospitalitzarà
nosaltreshospitalitzarem
vosaltreshospitalitzareu
ells, elles, vostèshospitalitzaran

Mode subjuntiu

Present

johospitalitzi
tuhospitalitzis
ell, ella, vostèhospitalitzi
nosaltreshospitalitzem
vosaltreshospitalitzeu
ells, elles, vostèshospitalitzin

Imperfet

johospitalitzés
tuhospitalitzessis
ell, ella, vostèhospitalitzés
nosaltreshospitalitzéssim
vosaltreshospitalitzéssiu
ells, elles, vostèshospitalitzessin

Mode condicional

johospitalitzaria
tuhospitalitzaries
ell, ella, vostèhospitalitzaria
nosaltreshospitalitzaríem
vosaltreshospitalitzaríeu
ells, elles, vostèshospitalitzarien

Mode imperatiu

(tu)hospitalitza
(vostè)hospitalitzi
(nosaltres)hospitalitzem
(vosaltres)hospitalitzeu
(vostès)hospitalitzin

Traduccions

alemany
ins Krankenhaus einweisen
anglès
to hospitalise
castellà
hospitalizar
francès
hospitaliser
neerlandès
hospitaliseren; in een ziekenhuis opnemen
portuguès
hospitalizar