Practicar este verbo
Infinitivohorroritzar
Gerundiohorroritzant
Participiohorroritzat, horroritzada, horroritzats, horroritzades

Modo indicativo

Presente

johorroritzo
tuhorroritzes
ell, ella, vostèhorroritza
nosaltreshorroritzem
vosaltreshorroritzeu
ells, elles, vostèshorroritzen

Imperfecto

johorroritzava
tuhorroritzaves
ell, ella, vostèhorroritzava
nosaltreshorroritzàvem
vosaltreshorroritzàveu
ells, elles, vostèshorroritzaven

Pasado simple

johorroritzí
tuhorroritzares
ell, ella, vostèhorroritzà
nosaltreshorroritzàrem
vosaltreshorroritzàreu
ells, elles, vostèshorroritzaren

Pasado perifrástico

jovaig horroritzar
tuvas (vares) horroritzar
ell, ella, vostèva horroritzar
nosaltresvam (vàrem) horroritzar
vosaltresvau (vàreu) horroritzar
ells, elles, vostèsvan (varen) horroritzar

Futuro

johorroritzaré
tuhorroritzaràs
ell, ella, vostèhorroritzarà
nosaltreshorroritzarem
vosaltreshorroritzareu
ells, elles, vostèshorroritzaran

Perfecto

johe horroritzat
tuhas horroritzat
ell, ella, vostèha horroritzat
nosaltreshem (havem) horroritzat
vosaltresheu (haveu) horroritzat
ells, elles, vostèshan horroritzat

Pluscuamperfecto

johavia horroritzat
tuhavies horroritzat
ell, ella, vostèhavia horroritzat
nosaltreshavíem horroritzat
vosaltreshavíeu horroritzat
ells, elles, vostèshavien horroritzat

Pasado anterior

johaguí horroritzat
tuhagueres horroritzat
ell, ella, vostèhagué horroritzat
nosaltreshaguérem horroritzat
vosaltreshaguéreu horroritzat
ells, elles, vostèshagueren horroritzat

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver horroritzat
tuvas (vares) haver horroritzat
ell, ella, vostèva haver horroritzat
nosaltresvam (vàrem) haver horroritzat
vosaltresvau (vàreu) haver horroritzat
ells, elles, vostèsvan (varen) haver horroritzat

Futuro perfecto

johauré horroritzat
tuhauràs horroritzat
ell, ella, vostèhaurà horroritzat
nosaltreshaurem horroritzat
vosaltreshaureu horroritzat
ells, elles, vostèshauran horroritzat

Modo subjuntivo

Presente

johorroritzi
tuhorroritzis
ell, ella, vostèhorroritzi
nosaltreshorroritzem
vosaltreshorroritzeu
ells, elles, vostèshorroritzin

Imperfecto

johorroritzés
tuhorroritzessis
ell, ella, vostèhorroritzés
nosaltreshorroritzéssim
vosaltreshorroritzéssiu
ells, elles, vostèshorroritzessin

Perfecto

johagi horroritzat
tuhagis horroritzat
ell, ella, vostèhagi horroritzat
nosaltreshàgim horroritzat
vosaltreshàgiu horroritzat
ells, elles, vostèshagin horroritzat

Pluscuamperfecto

johagués horroritzat
tuhaguessis horroritzat
ell, ella, vostèhagués horroritzat
nosaltreshaguéssim horroritzat
vosaltreshaguéssiu horroritzat
ells, elles, vostèshaguessin horroritzat

Modo condicional

Condicional

johorroritzaria
tuhorroritzaries
ell, ella, vostèhorroritzaria
nosaltreshorroritzaríem
vosaltreshorroritzaríeu
ells, elles, vostèshorroritzarien

Condicional perfecto

johauria (haguera) horroritzat
tuhauries (hagueres) horroritzat
ell, ella, vostèhauria (haguera) horroritzat
nosaltreshauríem (haguérem) horroritzat
vosaltreshauríeu (haguéreu) horroritzat
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) horroritzat

Modo imperativo

(tu)horroritza
(vostè)horroritzi
(nosaltres)horroritzem
(vosaltres)horroritzeu
(vostès)horroritzin

Traducciones

alemán
entsetzen, erschrecken
inglés
to horrify
español
horrorizar
francés
horrifier
italiano
sconvolgere, spaventare, turbare
neerlandés
griezelen, gruwelen, huiveren, ontzetten, verbijsteren
portugués
horrorizar