Practicar este verbo
Infinitivofendre
Gerundiofenent
Participiofes, fesa, fesos, feses

Modo indicativo

Presente

jofenc
tufens
ell, ella, vostèfen
nosaltresfenem
vosaltresfeneu
ells, elles, vostèsfenen

Imperfecto

jofenia
tufenies
ell, ella, vostèfenia
nosaltresfeníem
vosaltresfeníeu
ells, elles, vostèsfenien

Pasado simple

jofenguí
tufengueres
ell, ella, vostèfengué
nosaltresfenguérem
vosaltresfenguéreu
ells, elles, vostèsfengueren

Pasado perifrástico

jovaig fendre
tuvas (vares) fendre
ell, ella, vostèva fendre
nosaltresvam (vàrem) fendre
vosaltresvau (vàreu) fendre
ells, elles, vostèsvan (varen) fendre

Futuro

jofendré
tufendràs
ell, ella, vostèfendrà
nosaltresfendrem
vosaltresfendreu
ells, elles, vostèsfendran

Perfecto

johe fes
tuhas fes
ell, ella, vostèha fes
nosaltreshem (havem) fes
vosaltresheu (haveu) fes
ells, elles, vostèshan fes

Pluscuamperfecto

johavia fes
tuhavies fes
ell, ella, vostèhavia fes
nosaltreshavíem fes
vosaltreshavíeu fes
ells, elles, vostèshavien fes

Pasado anterior

johaguí fes
tuhagueres fes
ell, ella, vostèhagué fes
nosaltreshaguérem fes
vosaltreshaguéreu fes
ells, elles, vostèshagueren fes

Pasado anterior perifrástico

jovaig haver fes
tuvas (vares) haver fes
ell, ella, vostèva haver fes
nosaltresvam (vàrem) haver fes
vosaltresvau (vàreu) haver fes
ells, elles, vostèsvan (varen) haver fes

Futuro perfecto

johauré fes
tuhauràs fes
ell, ella, vostèhaurà fes
nosaltreshaurem fes
vosaltreshaureu fes
ells, elles, vostèshauran fes

Modo subjuntivo

Presente

jofengui
tufenguis
ell, ella, vostèfengui
nosaltresfenguem
vosaltresfengueu
ells, elles, vostèsfenguin

Imperfecto

jofengués
tufenguessis
ell, ella, vostèfengués
nosaltresfenguéssim
vosaltresfenguéssiu
ells, elles, vostèsfenguessin

Perfecto

johagi fes
tuhagis fes
ell, ella, vostèhagi fes
nosaltreshàgim fes
vosaltreshàgiu fes
ells, elles, vostèshagin fes

Pluscuamperfecto

johagués fes
tuhaguessis fes
ell, ella, vostèhagués fes
nosaltreshaguéssim fes
vosaltreshaguéssiu fes
ells, elles, vostèshaguessin fes

Modo condicional

Condicional

jofendria
tufendries
ell, ella, vostèfendria
nosaltresfendríem
vosaltresfendríeu
ells, elles, vostèsfendrien

Condicional perfecto

johauria (haguera) fes
tuhauries (hagueres) fes
ell, ella, vostèhauria (haguera) fes
nosaltreshauríem (haguérem) fes
vosaltreshauríeu (haguéreu) fes
ells, elles, vostèshaurien (hagueren) fes

Modo imperativo

(tu)fen
(vostè)fengui
(nosaltres)fenguem
(vosaltres)feneu
(vostès)fenguin

Traducciones

alemán
spalten
inglés
to cleave
español
hender
francés
fendre
italiano
fendere
neerlandés
klieven, splijten
portugués
fender