Infinitivoembruixar
Gerundioembruixant
Participioembruixat

Modo indicativo

Presente

joembruixo
tuembruixes
ell, ella, vostèembruixa
nosaltresembruixem
vosaltresembruixeu
ells, elles, vostèsembruixen

Imperfect

joembruixava
tuembruixaves
ell, ella, vostèembruixava
nosaltresembruixàvem
vosaltresembruixàveu
ells, elles, vostèsembruixaven

Pretérito perfecto simple

joembruixí
tuembruixares
ell, ella, vostèembruixà
nosaltresembruixàrem
vosaltresembruixàreu
ells, elles, vostèsembruixaren

Futuro

joembruixaré
tuembruixaràs
ell, ella, vostèembruixarà
nosaltresembruixarem
vosaltresembruixareu
ells, elles, vostèsembruixaran

Modo subjuntivo

Presente

joembruixi
tuembruixis
ell, ella, vostèembruixi
nosaltresembruixem
vosaltresembruixeu
ells, elles, vostèsembruixin

Imperfect

joembruixés
tuembruixessis
ell, ella, vostèembruixés
nosaltresembruixéssim
vosaltresembruixéssiu
ells, elles, vostèsembruixessin

Modo condicional

joembruixaria
tuembruixaries
ell, ella, vostèembruixaria
nosaltresembruixaríem
vosaltresembruixaríeu
ells, elles, vostèsembruixarien

Modo imperativo

(tu)embruixa
(vostè)embruixi
(nosaltres)embruixem
(vosaltres)embruixeu
(vostès)embruixin

Traducciones

alemán
verzaubern
inglés
to bewitch
español
embrujar
francés
ensorceler
italiano
stregare
neerlandés
beheksen
portugués
embruxar