Infinitifembruixar
Participe présentembruixant
Participe passéembruixat

Mode indicatif

Présent

joembruixo
tuembruixes
ell, ella, vostèembruixa
nosaltresembruixem
vosaltresembruixeu
ells, elles, vostèsembruixen

Imparfait

joembruixava
tuembruixaves
ell, ella, vostèembruixava
nosaltresembruixàvem
vosaltresembruixàveu
ells, elles, vostèsembruixaven

Passé simple

joembruixí
tuembruixares
ell, ella, vostèembruixà
nosaltresembruixàrem
vosaltresembruixàreu
ells, elles, vostèsembruixaren

Futur

joembruixaré
tuembruixaràs
ell, ella, vostèembruixarà
nosaltresembruixarem
vosaltresembruixareu
ells, elles, vostèsembruixaran

Mode subjonctif

Présent

joembruixi
tuembruixis
ell, ella, vostèembruixi
nosaltresembruixem
vosaltresembruixeu
ells, elles, vostèsembruixin

Imparfait

joembruixés
tuembruixessis
ell, ella, vostèembruixés
nosaltresembruixéssim
vosaltresembruixéssiu
ells, elles, vostèsembruixessin

Mode conditionnel

joembruixaria
tuembruixaries
ell, ella, vostèembruixaria
nosaltresembruixaríem
vosaltresembruixaríeu
ells, elles, vostèsembruixarien

Mode impératif

(tu)embruixa
(vostè)embruixi
(nosaltres)embruixem
(vosaltres)embruixeu
(vostès)embruixin

Traductions

allemand
verzaubern
anglais
to bewitch
espagnol
embrujar
français
ensorceler
italiain
stregare
néerlandais
beheksen
portugais
embruxar