Infinitivoficar
Gerundioficant
Participioficat

Modo indicativo

Presente

jofico
tufiques
ell, ella, vostèfica
nosaltresfiquem
vosaltresfiqueu
ells, elles, vostèsfiquen

Imperfect

joficava
tuficaves
ell, ella, vostèficava
nosaltresficàvem
vosaltresficàveu
ells, elles, vostèsficaven

Pretérito perfecto simple

jofiquí
tuficares
ell, ella, vostèficà
nosaltresficàrem
vosaltresficàreu
ells, elles, vostèsficaren

Futuro

joficaré
tuficaràs
ell, ella, vostèficarà
nosaltresficarem
vosaltresficareu
ells, elles, vostèsficaran

Modo subjuntivo

Presente

jofiqui
tufiquis
ell, ella, vostèfiqui
nosaltresfiquem
vosaltresfiqueu
ells, elles, vostèsfiquin

Imperfect

jofiqués
tufiquessis
ell, ella, vostèfiqués
nosaltresfiquéssim
vosaltresfiquéssiu
ells, elles, vostèsfiquessin

Modo condicional

joficaria
tuficaries
ell, ella, vostèficaria
nosaltresficaríem
vosaltresficaríeu
ells, elles, vostèsficarien

Modo imperativo

(tu)fica
(vostè)fiqui
(nosaltres)fiquem
(vosaltres)fiqueu
(vostès)fiquin

Traducciones

inglés
to put
español
meter
francés
mettre
italiano
mettere
portugués
meter