Infinitiu esglaiar
Gerundi esglaiant
Participi esglaiat

Mode indicatiu

Present

joesglaio
tuesglaies
ell, ella, vostèesglaia
nosaltresesglaiem
vosaltresesglaieu
ells, elles, vostèsesglaien

Imperfet

joesglaiava
tuesglaiaves
ell, ella, vostèesglaiava
nosaltresesglaiàvem
vosaltresesglaiàveu
ells, elles, vostèsesglaiaven

Passat simple

joesglaií
tuesglaiares
ell, ella, vostèesglaià
nosaltresesglaiàrem
vosaltresesglaiàreu
ells, elles, vostèsesglaiaren

Futur

joesglaiaré
tuesglaiaràs
ell, ella, vostèesglaiarà
nosaltresesglaiarem
vosaltresesglaiareu
ells, elles, vostèsesglaiaran

Mode subjuntiu

Present

joesglaï
tuesglaïs
ell, ella, vostèesglaï
nosaltresesglaiem
vosaltresesglaieu
ells, elles, vostèsesglaïn

Imperfet

joesglaiés
tuesglaiessis
ell, ella, vostèesglaiés
nosaltresesglaiéssim
vosaltresesglaiéssiu
ells, elles, vostèsesglaiessin

Mode condicional

joesglaiaria
tuesglaiaries
ell, ella, vostèesglaiaria
nosaltresesglaiaríem
vosaltresesglaiaríeu
ells, elles, vostèsesglaiarien

Mode imperatiu

(tu)esglaia
(vostè)esglaï
(nosaltres)esglaiem
(vosaltres)esglaieu
(vostès)esglaïn

Traduccions

anglès
to frighten; to terrify
castellà
asustar
francès
effrayer
italià
spaventare
portuguès
assustar