Infinitiu maquillar
Gerundi maquillant
Participi maquillat

Mode indicatiu

Present

jomaquillo
tumaquilles
ell, ella, vostèmaquilla
nosaltresmaquillem
vosaltresmaquilleu
ells, elles, vostèsmaquillen

Imperfet

jomaquillava
tumaquillaves
ell, ella, vostèmaquillava
nosaltresmaquillàvem
vosaltresmaquillàveu
ells, elles, vostèsmaquillaven

Passat simple

jomaquillí
tumaquillares
ell, ella, vostèmaquillà
nosaltresmaquillàrem
vosaltresmaquillàreu
ells, elles, vostèsmaquillaren

Futur

jomaquillaré
tumaquillaràs
ell, ella, vostèmaquillarà
nosaltresmaquillarem
vosaltresmaquillareu
ells, elles, vostèsmaquillaran

Mode subjuntiu

Present

jomaquilli
tumaquillis
ell, ella, vostèmaquilli
nosaltresmaquillem
vosaltresmaquilleu
ells, elles, vostèsmaquillin

Imperfet

jomaquillés
tumaquillessis
ell, ella, vostèmaquillés
nosaltresmaquilléssim
vosaltresmaquilléssiu
ells, elles, vostèsmaquillessin

Mode condicional

jomaquillaria
tumaquillaries
ell, ella, vostèmaquillaria
nosaltresmaquillaríem
vosaltresmaquillaríeu
ells, elles, vostèsmaquillarien

Mode imperatiu

(tu)maquilla
(vostè)maquilli
(nosaltres)maquillem
(vosaltres)maquilleu
(vostès)maquillin

Traduccions

anglès
to make up
castellà
maquillar
francès
grimer; maquiller
neerlandès
opmaken
portuguès
maquiar